Domov SPRÁVY News Samsung Galaxy Tab S8 Ultra – notebook s tabletom alebo tablet s...

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra – notebook s tabletom alebo tablet s notebookom?

Nárast veľkosti displejov je cítiť nielen v segmente mobilných telefónov, ale aj na poli prémiových tabletov. Samsung predstavil najdokonalejšiu sériu svojich tabletov začiatkom tohto roka. Galaxy Tab S8 si môžete zakúpiť hneď v troch veľkostiach: ako základný 11-palcový Tab S8, väčší 12-palcový Tab S8 Plus a masívny Tab S8 Ultra s uhlopriečkou 14,6 palca. Práve verziu Ultra sme mali možnosť vyskúšať v našej redakcii.

Už pri rozbaľovaní nás Samsung Galaxy Tab S8 Ultra uchvátil svojou veľkosťou a spracovaním. Pokiaľ ho prirovnáte k bežnému notebooku, s najväčšou pravdepodobnosťou bude väčší. Displej je však v porovnaní s notebookom užší a dlhší. Ide totiž o skvelý Samsung Super AMOLED panel s rozlíšením 2960x1848px. Absolútne dych berúcim faktom je jeho hrúbka, len 5,5 milimetra. Napriek tomu je telo mimoriadne odolné, o čom svedčí aj pokus známeho YouTubera zlomiť tablet v rukách, čo sa mu nakoniec ani nepodarilo, kdežto iPad PRO sa rozlomil na dve časti.

Pre tých najnáročnejších

Operačná pamäť až 12 GB, osemjadrový procesor Snapdragon 8 Gen 1 a interné úložisko 256 GB, to sú parametre na úrovni výkonných počítačov. Číslam sa však nechceme venovať, nás zaujímal skutočný užívateľský zážitok a potenciál. Sledovanie videí, ale aj filmov posúva Tab S8 Ultra na úplne novú úroveň. Vďaka ohromujúcemu OLED displeju je čierna tak hlboká, že máte pocit, akoby ste držali v rukách čiernu dieru. Obnovovaciu frekvenciu 120 Hz oceníte najmä pri skrolovaní. Čerešničkou na torte je perfektné ozvučenie, porovnateľné s prenosnými reproduktormi vyššej triedy.

Premena na notebook

Vďaka pripojiteľnej klávesnici s touchpadom dokážete tento tablet premeniť na ľahší notebook. Oporu zadnej strany potom prevezme druhá časť obalu, z ktorej sa vyklopí podložka. Úprimne, pokiaľ máte pod sebou tvrdú podložku, je to použiteľné, na kolenách to je už horšie. Dotykové pero, ktoré je súčasťou balenia, má skvelú odozvu a kreslenie s ním je veľmi intuitívne. Samozrejme, v závislosti od použitého programu. Napríklad editovanie fotografií v Adobe Lightroom išlo príkladne. Ocenili by sme však možnosť prichytiť si pero aj z boku tabletu. Riešenie zo zadnej strany je v niektorých situáciách skutočne nešťastné.

Multitasking

Multitasking a prácu s viacerými aplikáciami naraz zvláda Samsung Galaxy Tab S8 Ultra miestami lepšie ako bežný počítač. Najmä v režime DEX. Tento režim je možné automaticky aktivovať po pripojení klávesnice, ale ide to aj bez nej. Samsung DEX premení užívateľské prostredie Adroidu bližšie tomu, ktoré poznáme v prípade Windows 11. Funguje to aj na mobilných zariadeniach, avšak v prípade tabletu to naberá novú úroveň. Tou najväčšou slabinou však ostávajú niektoré aplikácie, ale najmä internet. Nie všetko sa vám totiž dokáže prepnúť do režimu pre počítač. Najväčší problém robil Facebook, ktorý aj po manuálnom prepnutí stále zobrazoval verziu pre tablety.

Rozhranie DEX oceníte, aj pokiaľ využívate ďalšie inteligentné zariadenia Samsung v kancelárii alebo v domácnosti. Bezproblémové je aj prepojenie so smartfónom, televízorom alebo inteligentným monitorom Samsung.

Vydrží celý deň

V neposlednom rade batéria, v závislosti od využívania tabletu, vám vydrží aj niekoľko dní. Pri plnom nasadení však očakávajte výdrž zhruba jeden celý deň. Samsung Galaxy Tab S8 Ultra sa môže poďakovať 11 200 mAh batérii, ktorá sa dokáže nabíjať maximálnym výkonom 45W.

Dáte zbohom notebooku?

Samsung Tab S8 Ultra je určený pre tých najnáročnejších a ponúka parametre, ktoré dokážu nahradiť aj notebook. Obrovské rozmery nie sú vôbec príťažou, práve naopak, je to dokonalá pomôcka na prezentáciu rôznych projektov, ktorá vám zároveň umožňuje v reálnom čase modifikovať konkrétne dáta a svoju prácu všeobecne. Jediným limitom je samotný Android, no režim DEX je na tej správnej ceste ponúknuť požadovanú alternatívu a úpravu prostredia.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počet hodnotení 10

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokOdvážne aj konzervatívne. Zákulisie farieb vozidiel Škoda
Nasledujúci článokMitsubishi ASX – tvoja tvár znie povedome