Domov Lifestyle Caterham prichádza s dvojicou nových modelov Super Seven

Caterham prichádza s dvojicou nových modelov Super Seven

Caterham je automobilkou, ktorá prináša svetu motokáry, s ktorými dokáže legálne ísť na cesty. Aktuálne predstavujú novinku, ktorá cestuje v čase.

Retro dizajny vozidiel sa tešia v poslednej dobe čoraz väčšej obľube. Caterham však svoju retro verziu motokár predstavuje už niekoľko rokov. Ako viac retro ešte teda môže byť? Caterham Super Seven 600 a 2000 majú v pláne sa priblížiť ešte viac dizajnu, ktorý bol v trende v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch. Klasické odokryté tvary sú doplnené modernou technológiou.

Najviditeľnejšou zmenou oproti Super Seven, ktorú poznáme, sú nové blatníky. Tie sú o poznanie väčšie, elegantnejšie a poukazujú na retroštýl. Okrem iného, automobilka novinkám dopriala chrómové leštené koncovky výfukov a chrómové veko nádrže. Štandardne bude táto mestská motokára postavená na 14“ kolesách a pneumatikách Avon ZT7. Nebojte sa, nejde o ten Avon, na ktorý si ihneď človek spomenie. Zadné svetlomety sú LED-kové, čo môže kaziť retro dojem, no našťastie tomu tak nie je.

Výkonu na rozdávanie

Interiér je taktiež minimalistický. Ponúka kožené sedadlá, kožený volant, čalúnenie zadnej časti, čalúnenie palubnej dosky podľa predstáv a taktiež je možná veľká škála individualizácie. Od farieb interiéru, cez prešívanie až po celkový skelet vozidla. Novinka je dostupná aj v dobre známych retro farbách a dokonca aj vo farbe Burbon.

Pod kapotou tejto motokáry sa nachádza preplňovaný trojvalec Suzuki s objemom 0,66 litra. Maximálny výkon turbom preplňovaného motora je 84 koní. Samozrejme, Super Seven 600 nie je žiadnym trhačom asfaltu, no aj vďaka tak nízkemu výkonu dokáže zrýchliť z pokoja na 100 km/h v priebehu 6,9 sekundy. Takéto zrýchlenie nemá väčšina sériovo a masovo vyrábaných 1,0-litrových motorov.

Caterham Super Seven 2000 však má pod kapotou 2,0-litrový atmosférický štvorvalec Ford Duratec s maximálnym výkonom 180 koní. To už je naozaj slušná porcia výkonu, ktorá má za následok zrýchlenie za 4,8 sekundy. Pokiaľ máte radi športovejšiu jazdu, v ponuke bude taktiež nastaviteľný podvozok, výkonnejšie brzdy a zadný stabilizátor. Cena v Británii za Caterham Super Seven 600 začína na 29.990 libier. Za výkonnejšiu verziu je potrebné priplatiť 10.000 libier.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokPeugeot elektrifikuje naplno a ďalej zvýši tempo. Hybridné modely 3008 a 5008 sú za rohom
Nasledujúci článokTEST Ssangyong Musso Grand – Ideálne auto pre tatka?