Domov SPRÁVY News Nový van pre každodenné aktivity

Nový van pre každodenné aktivity

Mercedes-Benz Vans pevne zakotvil svoje vedúce postavenie v oblasti elektrickej mobility vo svojej stratégii a systematicky elektrifikuje všetky modelové rady. To zahŕňa celý rad sektorovo špecifických riešení elektrickej mobility – nevyhol sa tomu ani segment malých dodávok.

Nový EQT od Mercedes-EQ ponúka rodinám, ale aj rekreačne aktívnym ľuďom, atraktívny vstup do plne elektrického sveta značky Mercedes. Elektrickú malú dodávku bude možné objednať v blízkej budúcnosti. Ceny začínajú okolo 48 684 eur pre EQT s elektromotorom 90 kW a štandardnou dĺžkou. Vďaka mriežke chladiča Black Panel s centrálnou hviezdou a dynamicky navrhnutým lamelám chladiča je nový EQT okamžite rozpoznateľný ako člen rodiny Mercedes-EQ. Elektrická malá dodávka kombinuje kompaktné vonkajšie rozmery s dostatkom priestoru. Zároveň vďaka chránenej, priestorovo nenáročnej inštalácii akumulátora v podvozku, s priaznivo nízko položeným ťažiskom, ponúka v interiéri takmer rovnakú variabilitu a funkčnosť ako spaľovacia Trieda T. EQT je 4498 milimetrov dlhý, 1859 milimetrov široký a 1819 milimetrov vysoký. Tento rok bude nasledovať variant s dlhým rázvorom.

Moderný elektromotor

Pri uvedení na trh je k dispozícii elektromotor s maximálnym výkonom 90 kW (122 k) a maximálnym krútiacim momentom 245 Newtonmetrov. Lítium-iónová batéria je umiestnená na mieste chránenom pred nárazom v spodnej časti karosérie pred zadnou nápravou a má využiteľnú kapacitu 45 kWh. V práci, doma alebo na verejných nabíjacích staniciach možno EQT pohodlne nabíjať striedavým prúdom (AC) s výkonom 22 kW pomocou palubnej nabíjačky. Proces je ešte rýchlejší na rýchlonabíjacích staniciach s jednosmerným prúdom (DC), v závislosti od SoC (State of Charge) a teploty vysokonapäťovej batérie. EQT je vybavený 80 kW DC nabíjačkou, v tomto prípade je doba nabíjania 38 minút z 10 na 80 percent SoC.

Mercedes EQT

Klimatizovanie tepelným čerpadlom

EQT tiež využíva tepelné čerpadlo, aby bolo obzvlášť energeticky účinné, aby znížilo spotrebu energie a poskytlo väčšinu energie pre stabilný dojazd vozidla prostredníctvom aktívneho tepelného manažmentu. Batéria vozidla napája iba kompresor inštalovaného tepelného čerpadla a nezodpovedá za skutočnú klimatizáciu interiéru vozidla. Inteligentný tepelný manažment tiež zaisťuje, že pri nabíjaní na nabíjacej stanici sa na predvstupovú klimatizáciu používa iba tam dodávaná elektrina. Táto možnosť predvstupovej klimatizácie nielenže udržiava batériu vozidla v optimálnom prevádzkovom rozsahu, ale zaisťuje aj príjemnú teplotu v interiéri. To znamená, že teplota v interiéri sa počas jazdy nemusí vyšplhať na požadovanú úroveň, ale stačí ju udržiavať.

Mercedes EQT

MBUX napreduje

Čo je na MBUX jedinečné, je jeho schopnosť učiť sa vďaka umelej inteligencii. Napríklad vďaka prediktívnym funkciám dokáže systém predvídať, čo chce vodič ďalej robiť. Ak napríklad pravidelne jazdíte na určité parkovacie miesto, tento cieľ sa automaticky navrhne hneď, ako navigačný systém rozpozná trasu. Vodičovi to stačí potvrdiť a všetky informácie o trase sú dostupné. S MBUX už majú zákazníci prístup k digitálnym doplnkom, ako sú live dopravné informácie. S Mercedes me sa EQT stáva ešte inteligentnejším. Pretože pred a po ceste alebo aj na ceste možno využiť doplnkové funkcie.

Mercedes EQT

Sedem airbagov v základe

Bezpečnosť je základnou hodnotou značky Mercedes-Benz. Vysoká úroveň bezpečnosti EQT je vylepšená stabilnou štruktúrou karosérie s dráhami nákladu absorbujúcimi energiu, ako aj rozsiahlym sortimentom asistenčných systémov vodiča. Môžu podporiť vodičov v mnohých situáciách. Elektrická malá dodávka má tiež čo ponúknuť, pokiaľ ide o bezpečnostné systémy: má stredový airbag, ktorý sa môže nafúknuť medzi sedadlom vodiča a predného spolujazdca v prípade vážnych bočných kolízií. V štandardnej výbave je celkovo sedem airbagov. Pri kalibrácii asistenčných systémov vodiča kládol vývojový tím dôraz najmä na čo najharmonickejšie zásahy do ovládania, ktoré si vodiči spočiatku sotva všimnú. Asistenčné systémy vodiča monitorujú premávku a životné prostredie na základe radarových senzorov a kamier.

Mercedes EQT

Nabíjanie nikdy nebolo jednoduchšie

Mercedes me Charge poskytuje zákazníkom Mercedes-EQ pohodlný prístup k verejným nabíjacím bodom od rôznych poskytovateľov v celej Európe len s jednou zmluvou. Okrem toho, po jedinom uložení požadovaného spôsobu platby môžu využívať integrovanú platobnú funkciu s jednoduchým účtovaním. Aplikácia Mercedes me zobrazuje presnú polohu, aktuálnu dostupnosť a ceny na zvolenej nabíjacej stanici. Na nabíjacej stanici prebieha autentifikácia prostredníctvom displeja v multimediálnom systéme MBUX, aplikácii Mercedes me App alebo nabíjacej karte Mercedes me Charge. Všetko ostatné sa riadi automaticky cez Mercedes me Charge.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 1 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokHyundai IONIQ 5 N: dostane 8-stupňovú prevodovku a dvojliter?
Nasledujúci článokAko prebieha servis batérie elektromobilu?