Domov SPRÁVY News Peugeot 208 má po facelifte – dva nové hybridy, 400 km dojazd...

Peugeot 208 má po facelifte – dva nové hybridy, 400 km dojazd na elektrinu

Jeden z najpredávanejších automobilov v Európe, ktorý schádza z výrobných liniek koncernu Stellantis pri Trnave, prešiel faceliftom. Nový Peugeot 208 príde v novembri na cesty s pozmeneným dizajnom, novou výbavou, novými hybridnými pohonnými jednotkami a aj ako elektromobil s dlhším dojazdom a výkonnejším elektromotorom. 

Prvýkrát sa predstavil na pretekárskom vozidle 9X8 Hypercar, potom na modeloch 508 a 508 SW, nedávno na kompaktnom SUV 2008 a teraz nový svetelný podpis značky Peugeot zdobí aj model E-208. Výrazný prvok tohto podpisu predstavujú tri dlhé vertikálne svetelné pazúry integrované do lesklých čiernych vložiek v nárazníku. Posunuli sa smerom k vonkajšiemu okraju vozidla a poskytujú automobilu vizuálne širší postoj. Nový podpis predných svetiel dostanú všetky verzie modelu 208. Vo verziách GT ide tento svetelný prvok ešte ďalej, pretože nápadný efekt troch svetelných pazúrov sa pomocou troch nezávislých optických modulov rozširuje do svetelnej funkcie full LED svetlometov.

Peugeot 208

Dve nové farby karosérie

Mriežka chladiča dostala rozvíjajúci sa vzor vo farbe karosérie prechádzajúci do nárazníka. Mriežka chladiča a karoséria už nie sú rozdelené na časti, ale tvoria celok. Peugeot 208 sa opätovne vracia k emblematickému podpis zadných svetiel, ktorý pozostáva z troch vedľa seba umiestnených červených pazúrov. Nový model zostáva verný týmto trom prvkom, no teraz sú usporiadané horizontálne. Pozostávajú z troch elegantných línií LED. Verzia GT dostala aj cúvacie svetlá a smerovky s LED technológiou.

Peugeot 208

Okrem novej žltej uvádzacej farby Agueda Yellow je ďalšou novou farbou modelu 208 sivá Selenium Grey. Peugeot 208 tak celkovo ponúkne na výber zo siedmich farieb karosérie. Bez ohľadu na zvolenú farbu dostali všetky nové modely lesklé čierne spätné zrkadlá a verzia GT sa bude štandardne dodávať s lesklými čiernymi podbehmi kolies, za príplatok dokonca s čiernou strechou. Dizajn diskov kolies, s ktorým prišiel už model 408, sa prenášať aj na menšiu dvestoosmičku. Všetky disky sú úplne nové a majú veľkosť 16 alebo 17 palcov. Rozmerovo sa Peugeot 208 nezmenil, aj objem batožinového priestoru zostáva nezmenených 309 litrov.

Interiér

Interiér nového modelu umocňujú nové látky sedadiel, ktoré dopĺňa čalúnenie z čiernej Alcantary s prešívaním Adamite Green. 10-palcová digitálna obrazovka prístrojovej dosky i-Cockpit má nový dizajn a vo verzii GT štandardne 3D displej. Vodiči si môžu prispôsobiť farbu displeja, ako aj rozloženie a zobrazenie informácií podľa svojich preferencií. Vo verzii Active si 208 zachovala analógový združený prístroj s 3,5-palcovou farebnou obrazovkou. Centrálny 10-palcový dotykový displej tvorí súčasť štandardnej výbavy všetkých verzií, (predtým prvé dva stupne výbavy využívali iba 7-palcový displej).

Peugeot 208

Nové modely 208 ALLURE a GT dostali centrálnu obrazovku s HD technológiou. Vo všetkých verziách sa klávesy pre rýchly prístup ku kľúčovým funkciám vždy nachádzajú pod centrálnou obrazovkou. Verzia GT dostala celkovo 8 farieb ambientného osvetlenia, pričom dve z nich sú nové. Rôzne farby sa teraz zhodujú s farbami centrálnej dotykovej obrazovky, prípadne zohľadňujú zvolený jazdný režim.

Verzie ALLURE a GT sú teraz štandardne vybavené 3 zásuvkami USB-C (dve vpredu, jedna vzadu) a zásuvkou USB-A (vzadu). Automobil bude obsahovať aj výkonnejšiu indukčnú nabíjačku (predtým 5 W, teraz 15 W). Nové predné a zadné parkovacie asistenčné kamery ponúknu obraz vo vysokom rozlíšení.

Varianty vybavené šesťstupňovou manuálnou prevodovkou dostali novú hlavicu radiacej páky. Vozidlá s automatickou prevodovkou si zachovali diskrétny volič, ktorý sa predstavil už na jar 2022.

Nové hybridné pohonné systémy

Plne elektrický model E-208 ponúka motor s výkonom 115 kW (156 koní) v kombinácii s 51 kWh batériou, čo poskytuje vozidlu dojazd do vzdialenosti 400 km. K dispozícii budú dva typy palubných nabíjačiek, ktoré vyhovujú všetkým použitiam a riešeniam nabíjania: štandardne sa na palube nachádza 7,4 kW jednofázová nabíjačka a voliteľne 11 kW trojfázová nabíjačka. Nabíjanie z 20 % na 80 % s maximálnym výkonom 100 kW potrvá menej ako 25 minút, zo 7,4 kW Wallboxu to budú 4 hodiny aj 40 minút.

Peugeot 208

Peugeot 208 pod kapotou privíta dva nové pohony 48 V HYBRID pozostávajúce z najnovšej generácie benzínového motora PureTech s výkonom 74 kW (100 k) a 100 kW (136 k) v kombinácii s dvojspojkovou elektrifikovanou 6-stupňovou prevodovkou e-DCS6, ktorá obsahuje aj elektromotor. Vďaka batérii, ktorá sa dobíja počas jazdy, ponúka táto technológia extra krútiaci moment pri nízkych otáčkach a o 15 % nižšiu spotrebu paliva. Pri jazde v meste môžu nové hybridy pracovať viac ako 50 % času v elektrickom režime s nulovými emisiami. K ponuke motorov potom ešte nájdeme 3-valcový benzínový motor 1.2 s výkonom 55 kW (75 k) s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou a 3-valcový benzínový motor 1.2 s výkonom 74 kW (100 k) spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Peugeot 208

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 1 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokČo ovplyvňuje cenu PZP a ako nájsť to najvýhodnejšie?
Nasledujúci článokTestovali sme najdrahšie čínske auto – Voyah Free za 90 000 €