Domov SPRÁVY News Mazda 6 ako štvordverové kupé? Toto dáva nádej

Mazda 6 ako štvordverové kupé? Toto dáva nádej

Vysoké predaje SUV-čiek značky Mazda by mohli vydláždiť cestu budúcej generácii šestky. Japonský portál Best Car prišiel so zákulisnými informáciami, podľa ktorých vedenie automobilky zmenilo názor a začalo pracovať na budúcej generácii Mazdy 6.

Zatiaľ nie je nič oficiálne a nasledujúce informácie majú skôr špekulatívny charakter. Keďže sa však zakladajú na racionálnych základoch, chceme sa o ne s vami podeliť. A to aj preto, že v našich končinách je veľa spokojných majiteľov, ktorí by sa určite radi dočkali toho, že Mazda 6 dostane nástupcu.

Znie to možno až neuveriteľne, ale aktuálna generácia modelu Mazda 6 sa vyrába už od roku 2012. Automobilka šestku udržiava pri živote adresnými modernizáciami a zvyšuje atraktivitu rôznymi limitovanými či špeciálnymi edíciami. Automobilu pomáha aj skutočnosť, že ide o jeden z vôbec posledných automobilov s atmosférickým motorom v portfóliu.

Mazda 6
Foto: Mazda
Vlajková loď značky

O novinke sa dlho hovorí, že by mala byť postavená na novej platforme s pohonom zadných kolies a vpredu uloženým radovým šesťvalcom. Koniec koncov, Mazda novú platformu aj pohonné ústrojenstvá vyvinula, no zatiaľ ich aplikovala len na SUV modely. Typickým príkladom takého automobilu predávaným v Európe je CX-60, v zámorí sa však predávajú aj iné modely (CX-90 a čoskoro aj CX-70). V Japonsku sa modelu CX-60 darí a zaznamenáva lepšie predajné čísla ako konštrukčne staršia a menšia CX-5. Práve predajný úspech SUV-čiek a skutočnosť, že náklady na vývoj novej generácie šestky by už nemuseli byť také vysoké, sú podľa japonského magazínu Best Car kľúčové k prehodnoteniu pôvodného rozhodnutia nevyvíjať novú generáciu šestky.

Mazda 6
Foto: Mazda

Podľa Best Car auto nebude tradičným sedanom, resp. kombi, ale skôr elegantným štvordverovým kupé v štýle konceptu Vision Coupé z roku 2017. Čo sa týka dizajnu, Mazda by nemala experimentovať s nejakým novým dizajnovým jazykom, ale malo by ísť o vyvrcholenie dizajnového štýlu Kodo. Vozidlo sa pravdepodobne nedostane na cesty skôr ako v roku 2025, ak teda vôbec vznikne, čo stále nie je oficiálne potvrdené. Atraktívne štvordverové kupé by však mohlo posilniť imidž Mazdy ako prémiového výrobcu automobilov.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 16

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJBest Car
Predchádzajúci článokKórejská X6-ka. Genesis GV80 Coupe oficiálne
Nasledujúci článokTatra pripravuje unikát pre záchranné zložky