Domov News Jeep predstavil tie najúčinnejšie a najsofistikovanejšie stierače na trhu.

Jeep predstavil tie najúčinnejšie a najsofistikovanejšie stierače na trhu.

Jeep predstavuje lepšie riešenie, ako mať čisté čelné sklo. Ich sofistikovaný systém má využiť menej kvapaliny do ostrekovačov.

Jesenné a zimné obdobie nám pomaličky klope na dvere a spolu s ním prichádzajú aj znečistené cestné komunikácie. Znečistenia sa prejavujú nie iba na povrchoch vozidiel, ale aj na čelnom skle. Noví majitelia vozidiel Jeep Wrangler a Jeep Gladiator môžu získať oveľa lepšie stierače vďaka novinke od Jeep Performance Parts, ktoré sú vyvíjané od spoločnosti Mopar.

Hlavným prvkom nových stieračov od JPP je 12 laserom vyrezaných trysiek na každej stieracej lište. Tie následne uvoľňujú kvapalinu z ostrekovačov po jej dĺžke a ako sa stierač pohybuje rovnomerne po celom čelnom skle. Nečistoty sa dokážu lepšie odstrániť. Ide síce o minimalistické vylepšenie, no Mopar tvrdí, že je ďaleko účinnejšie. Niekedy aj malé veci dokážu toho veľa spraviť.

„Inovatívne stierače rýchlo obnovia viditeľnosť pri zdolávaní aj tých najnáročnejších ciest tým, že držia kvapalinu ostrekovača tam, kde má byť. A tým je čelné sklo. Výkonné lišty sú ideálne nielen pre jazdu v teréne ale aj na bežných komunikáciách,“ povedal Mark Bosanac, viceprezident pre servis a náhradné diely spoločnosti Mopar North America.

Súprava takýchto stieračov JPP je už v USA a Kanade k dispozícií. Čochvíľa ich môžeme taktiež očakávať aj u nás, na starom kontinente. Toto nové riešenie stieračov je vhodné pre všetky typy vozidiel Jeep Wrangler a Jeep Gladiator, pre modelový roky 2018 a vyššie. Súprava stieračov obsahuje ramená, stieraciu lištu, hadičky potrebné k inštalácií a pre istotu, keby niečo nevyšlo, aj sadu náhradných líšt. Maloobchodná cena je nastavená na 140 dolárov, čo je v prepočte zhruba 135 eur. Za takúto vychytávku to nie je naozaj veľa a dokáže to robiť divy.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

1 COMMENT

  1. Tento spôsob ostreku čelného skla používal Peugeot už v 90.rokoch. Mal som ho na Peugeot 405, 1993. Bolo tam len 4-5 trysiek a asi neboli vyrezávané laserom. Škoda, že to potom zrušili. Práve toto je účinné riešenie, nie ako dnešné ostrekovače, čo pri vyšších rýchlostiach nedostreknú ani do polovice okna.

Comments are closed.