Domov Doprava Už v nedeľu otvoria dva zjazdy z prístavného mostu, ďalší však uzavrú

Už v nedeľu otvoria dva zjazdy z prístavného mostu, ďalší však uzavrú

Na základe právoplatných rozhodnutí budú v nedeľu popoludní  sprejazdnené dva zjazdy smerom na Slovnaftskú ulicu.

Jeden v smere z D1 od Trnavy a ten druhý od Petržalky. „V tomto momente sa križovatka Prievoz tak ako ju vodiči doteraz poznali stáva históriou,“ okomentoval sprevádzkovanie úsekov generálny riaditeľ spoločnosti Juan José Bregel.

„I keď sa prestavba začala neskôr, ako bolo pôvodne plánované, vďaka úsiliu všetkých zainteresovaných strán sa nám podarilo práce úspešne ukončiť v predstihu, za čo by som sa chcel osobne všetkým poďakovať,“ dodal. Rekonštrukcia začala v polovici februára a v rámci piatich mesiacov sa podarilo zrealizovať 2 križovatkové vetvy, kde sa použilo 1 550 mᶟ štrkodrvy, takmer 1 000 mᶟ CBGM (cementom spevnené kamenivo) a približne 2 600 ton asfaltu. Na spomínaných úsekoch bolo nainštalovaných 160 m betónových a 700 metrov oceľových zvodidiel.

V rámci prestavby počas prvej etapy, zhotoviteľ súbežne realizoval i práce v predstihu na etapách číslo dva, tri a šesť, aby bolo možné odovzdať kompletne celú križovatku v čo najkratšom možnom termíne. Práce sa týkali najmä, prekládok inžinierskych sietí, zemných prác, oporných múrov a mostov.

Počas druhej etapy rekonštrukčných prác ostávajú v platnosti dopravné obmedzenia, ktoré boli avizované aj pri prvej etape, okrem novootvorených zjazdov D1 Petržalka – Slovnaftská a D1 Trnava – Slovnaftská. S druhou fázou pribudne jedno nové obmedzenie, ktoré sa bude týkať uzatvorenia vetvy Bajkalská – Prístavná.

Mimoúrovňová križovatka Prievoz je jednou z križovatiek na rýchlostnej ceste R7, kde prvých 24 km bude pre cestujúcich z juhu Slovenska sprístupnených na jar budúceho roka.

Test BMW X4 M40d, všestranný alebo len marketingový?

Zdroj: D4R7, Bratislava

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTesla: Zázrak, ktorý stále neprichádza?!
Nasledujúci článokNový Renault Captur prichádza s neuveriteľnými technológiami