Limitovaná edícia pre Mercedes-Benz triedy G ? Nech sa páči. Designo Manufaktur a Exclusive sú tu.

Mercedes-Benz triedy G sa už zopár rokov teší veľkej obľube zo strany zákazníkov a tak sa toho automobilka z Affalterbachu snaží využiť čo najlepšie. Ikona ciest sa tak objaví v dvoch limitovaných edíciách.

Trieda G akoby dokázala spájať dva svety naraz. Na jednu stranu sa z nej dokáže stať plnohodnotný off-road, na stranu druhú, posádke poskytuje pohodlný interiér aj pri svižnejšej jazde. Práve tieto fakty ľudí lákajú k jej kúpe. Preto sa v Stuttgarte rozhodli svojim záujemcom poskytnúť niečo viac. Do predaja tak budú putovať dve limitované edície s označeniami Designo Manufaktur a Exclusive.

Designo Manufaktur je určená pre naftovú verziu G 350d poháňanú šesťvalcom o výkone 180 kW / 241 koní a pre benzínovú verziu G 500 s mohutným osemvalcom o výkone 285 kW / 382 koní. Ide však len o príplatkové prvky, ktoré sú v ponuke od roku 2015. Na výber bude z bieleho, čierneho, či červeného laku karosérie, ktorého súčasťou sú aj čierne doplnky ako spätné zrkadlá, bočné lišty, či maska chladiča. Táto edícia zahŕňa aj nášľapy z nerezovej ocele, či 19“ päťlúčové disky. Pocit luxusu v interiéri Vám umožní čalúnenie z kože Nappa v prítomnosti klavírneho laku. Celý interiér je preoblečený do červeno-čiernej kombinácie.

Edícia Exclusive je výhradne pre vrcholové modely triedy G a to G63 AMG a G65 AMG. Prvá motorizácia v sebe ukrýva osemvalec s výkonom 420 kW / 563 koní a druhá motorizácia má v sebe takisto osemvalec ale s výkonom 463 kW / 620 koní a krútiacim momentom enormných 1 000 N.m. Pre tieto motorizácie je pripravený tmavosivý matný lak s názvom Monza. Okrem neho zákazníci dostanú aj nerezový podvozok, či 21“ kolesá. Aj v tomto prevedení je interiér dvojfarebný, no bude na výber zo šiestich kombinácii pre palubnú dosku a v troch pre čalúnenie sedadiel. Ako už býva zvykom, interiér dopĺňajú detaily z uhlíkových vlákien.

Súčasťou oboch edícií je aj služba Mercedes Me Connect, vďaka ktorej možno privolať pomoc pri nehode, zapnúť kúrenie, zamknúť/odomknúť vozidlo, či vyhľadať najbližší autorizovaný servis. Táto služba je dostupná aj cez aplikácie na rozhraniach iOS a Andriod.

 

Zdroj: mercedes-benz.com

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!