Domov Elektromobilita Maybach predstavil svoj off-roadový koncept. Dočká sa sériovej výroby?

Maybach predstavil svoj off-roadový koncept. Dočká sa sériovej výroby?

Pred pár dňami módny svet zasiahla zdrvujúca správa o úmrtí módneho návrhára, Virgila Abloha. Jeho pamiatku si uctila aj automobilka Mercedes. Na jeho počesť si pripravili dvojmiestny Off-road Maybach.

Meno Virgil Abloh nie je veľmi známe v automobilovom svete. Jeho prínos vo svete módy sa mu však uprieť nedá. Dotiahol to až ku spolupráci s automobilkou Mercedes. Spolu s automobilkou vytvorili brutálne G-éčko. Teraz, keď táto módna ikona podľahla zákernej chorobe, automobilka sa rozhodla vzdať mu hold. Vytvorili tak neuveriteľný koncept dvojmiestneho elektrického Off-roadu Maybach.

Mercedes G Virgil Abloh
Dvojsedadlové terénne elektrické kupé.

Takto jednoducho automobilka popisuje tento koncept. Tento projekt bol predstavený len pár dní po smrti Virgila Abloha a popis automobilky ho dokonale vystihuje. Tento nezvyčajný koncept dostal pracovný názov Project Maybach. Zo začiatku okamžite upúta pozornosť jeho dĺžka, ktorá dosahuje takmer 6 metrov. Takmer polovicu z tejto dĺžky tvorí nekonečná kapota. Celá bočná línia tohto konceptu pôsobí veľmi plynulo.

Off-road Maybach
Naozajstný off-road.

Zaujímavosťou je, že koncept naozaj disponuje množstvom terénnych vymožeností. Tak ako v prednej časti tak aj v zadnej nájdeme mohutné ochranné rámy nárazníkov. Ochranný rám má aj kabína, v tomto prípade je však umiestnený zvonku vozidla a nie vo vnútri ako býva zvykom. Chýbať nesmú mohutné terénne pneumatiky alebo nitované blatníky.

Off-road Maybach
Odráža luxus.

Napriek tomu, že sa jedná o drsný off-road, nechýba mu množstvo luxusných prvkov. Podsvietená predná maska, nad ktorou dominuje denný LED pás pôsobia naozaj futuristicky. Nekonečná kapota nemá len vizuálny zmysel. Nachádzajú sa v nej solárne panely, vďaka čomu získate väčší dojazd. Celkovo auto pôsobí naozaj luxusne a futuristicky.

Off-road Maybach
Na sériovú výrobu to nebude.

Tento koncept sa bohužiaľ do sériovej podoby nedostane. Automobilka na počesť Virgila Abloha vyrobila len jeden kus. Tento jedinečný unikát bude vystavený v múzeu Rubell v americkom Miami. Za úlohu má tento koncept pripomínať významného módneho návrhára a plní teda úlohu akéhosi pojazdného pomníku.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!