Domov Lifestyle Kuriózna nehoda zvečnená v mierke 1:43

Kuriózna nehoda zvečnená v mierke 1:43

Jedna z najvtipnejších a najnepravdepodobnejších nehôd v dejinách motoršportu sa odohrala v Porsche 911 Carrera Cup na okruhu v Navarre v roku 2015. Teraz môže ozdobiť vašu obývačku alebo kanceláriu.

26. septembra 2015 boli fanúšikovia motoristického športu svedkami pretekárskeho incidentu, ktorý okamžite obletel svet a stal sa virálnym. Na pretekoch Porsche 911 Carrera Cup na okruhu v Navarre došlo krátko po štarte k malej kolízii, pri ktorej sa jeden pretekársky špeciál zastavil na streche toho druhého. Teraz je táto bizarná kolízia zachytená v mierke 1:43 a zobrazuje zákrutu, stopy pneumatík a dve poškodené pretekárske autá s úžasným citom pre detail.

Za týmto netradičným modelom autíčok stojí známy výrobca replík pretekárskych automobilov Spark Models. Ide pravdepodobne o vôbec prvý počin zachytávajúci haváriu. Model v mierke 1:43 presne kopíruje nielen pretekárske sfarbenie závodných automobilov, ale aj odreniny a poškodenia, ktoré utrpeli na karosérii počas nehody. Miesto, kde dve autá stoja na sebe, predstavuje tretiu zákrutu na okruhu Circuito de Navarra v Španielsku. Ak si pozorne pozriete záznam z nehody, všimnete si, že toto miesto nie je namodelované úplne presne, ale aspoň pôsobí hodnoverne a skutočne zaujímavo.

Crash Gounon and De Narda HD (Porsche Carrera Cup France: Navarra)

Ako prišlo k tejto nehode?

K skutočnej nehode prišlo niekoľko desiatok sekúnd po štarte pretekov Porsche Carrera Cup France. Jazdci Jules Gounon, Alexander Cougnud a Joffrey de Narda bojovali o vedenie, keď Cougnud strčil do De Nardu. De Narda (jazdiaci na Porsche s číslom 9) sa otočil tesne pred ostrou zákrutou a dostal sa do protismeru jazdy. O Cougnudovo auto sa obtrel aj Jules Gounon, ktorého to mierne katapultovalo do vzduchu. To úplne stačilo k tomu, aby sa jeho vozidlo po kapote De Narda vyštveral na strechu. Rovnováha oboch vozidiel bola taká dokonala, že v tejto pozícii zostali stáť dlhé minúty aj potom, čo obaja jazdci z vozidiel vystúpili. Gounon z nehody vyviazol s menšími zraneniami. De Nardo sa v ďalších pretekoch počas víkendu opäť postavil na štart a dokázal v nich triumfovať.

Spark Models na svojej webovej stránke uvádza, že model havárie je ešte stále vo vývoji. Spoločnosť však už spustila objednávky. Prví zákazníci by sa mali dočkať v septembri. Aby ste mohli mať toto skutočne kuriózne zachytenie momentu zo svetového motoršportu doma, treba si pripraviť približne 160 eur.

TOP 10 najlepších momentov v dejinách motoršportu

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokDLHODOBÝ TEST Hyundai IONIQ 5 – dostali sme úplne nové auto, treba elektromobil “zabehnúť”?
Nasledujúci článokFIAT 600 kompletne odhalený vo firemnom videu