Nedávno predstavený Hyundai Santa Fe štvrtej generácie má slovenský cenník. Základom ponuky veľkého SUV značky Hyundai je 5 miest na sedenie a 2-litrový diesel so 6-štupňovou manuálnou prevodovkou. A cenovka? Hyundai sa dokázal zmestiť pod sumu 35-tisíc eur. 

Hyundai Santa Fe sa na Slovensku bude predávať len s dieselovými motormi. Základom ponuky je 2,0 CRDi s výkonom 110 kW (150 k) spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Druhou možnosťou je ten istý motor naladený na vyšší výkon 136 kW (185 k), no tentokrát v spojení s 8-stupňovým automatom. Najsilnejší pohon reprezentuje motor 2,2 CRDi s výkonom 147 kW (200 k), ktorý je rovnako k dispozícii s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Pohon všetkých štyroch kolies je štandardnou súčasťou výbavy nového Santa Fe.

3 stupne výbavy

Základom ponuky je výbavový stupeň Style, ktorý obsahuje okrem iného 17-palcové zliatinové disky či LED denné predné aj zadné svetlá. O bezpečnosť sa postará asistent rozjazdu do kopca HAC, systém autonómneho núdzového brzdenia pre detekciu vozidiel, cyklistov a chodcov, systém sledovania únavy vodiča či systém pre automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu. Už v základe má Santa Fe vyhrievanie sedadiel, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, adaptívny tempomat, dažďový a svetelný senzor, predné a zadné parkovacie senzory, zadnú parkovaciu kameru a rádio so 7-palcovým farebným LCD. Samozrejmosťou je Apple CarPlay, resp. Android Auto.

Stredná výbava Elegance prináša navyše o palec väčšie disky, predné full LED svetlomety, kožené čalúnenie sedadiel, bezdrôtové nabíjanie telefónu a integrovanú navigáciu s 8-palcovým farebným LCD.

Vrchol štandardnej ponuky predstavuje výbavový stupeň Premium v podobe adaptívnych full LED svetlometov, elektricky ovládaných dverí batožinového priestoru, asistenta na monitorovanie mŕtveho uhla, asistenta na upozornenie na vozidlá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní, asistenta bezpečného opustenia vozidla SEA či upozornenia na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách ROA. Okrem toho sa v najvyššej výbave nachádza aj head-up displej, 360-stupňový pohľad okolo auta, inteligentné rozoznávanie dopravných značiek a prémiový audiosystém KRELL.

Ako je pri ázijských autách zvykom, za príplatok si toho veľa nedokúpite. Pri Santa Fé je to panoramatické strešné okno (1 200 €) a prémiové kožené čalúnenie sedadiel Burgundy s ventiláciou predných sedadiel (1 000 €) v prípade najvyššej výbavy Premium. 7-miestne prevedenie auta vrátane samostatnej klimatizácie pre tretí rad sedadiel je možné získať za 1 000 €.

Nové Santa Fe v predaji už v septembri

Na Santa Fe sa podobne ako pri ostatných modeloch značky Hyundai vzťahuje 5-ročná záruka bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Pri platbe v hotovosti získa zákazník havarijné poistenie na 1 rok zadarmo. V prípade nákupu vozidla prostredníctvom akciového financovania získava zákazník havarijné poistenie so zvýhodnenou sadzbou. Benefitom sú aj extra výhodné ceny na 4 kusy zimných pneumatík. Nový Hyundai Santa Fe sa do predaja sa na Slovensku dostane už v druhej polovici septembra.

Cenník

Zdroje: Hyundai | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!