Najvýkonnejšia varianta nového Mercedesu triedy A 35 AMG je tu. S porciou cez 300 koní a pohonom všetkých kolies pôjde o najdostupnejšie AMG všetkých čias.

Nie je to tak dlho, čo sme avizovali príchod najmenšieho a zároveň najdostupnejšieho AMG-čka všetkých čias. Najnovším prírastkom je Mercedes A 35 AMG 4Matic, ktorý chce doslova zhltnúť svoju konkurenciu v podobe Audi S3 a VW Golf R.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

K agresívnosti mu dopomáha agresívnejší vzhľad vďaka predným splitterom, ľahkými 18-palcovými kolesami, neprehliadnuteľným zadným krídlo, ktoré je známe už od predchodcu v podaní A45 AMG. Z exteriérového davu vyčnieva aj nanovo spravený zadný difúzor.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Mercedes A 35 AMG 4Matic však nebude najvýkonnejším modelom triedy A, nakoľko nemecká automobilka do budúcna plánuje aj dve vrcholové verzie v podaní A 45 a A 45 S s výkonom okolo 400 koní. A 35 AMG sa tak oficiálne stáva základným modelom v portfóliu vozidiel AMG. Pod kapotou drieme 2,0-litrový preplňovaný štvorvalec s výkonom 225 kW / 306 koní a maximálnym krútiacim momentom 400 N.m. Na takéto vozidlo je to naozaj pekný kúsok výkonu.

Najnovší hatchback A 35 AMG dokáže akcelerovať z pokoja na 100 kilometrovú hranicu v priebehu 4,7 sekundy a jeho maximálna rýchlosť sa zastaví na 250 km/h. Vďaka 4Matic je automobil schopný rozdeliť svoju silu na obe nápravy v pomere 50:50 a pritom zabezpečiť aj veľa zábavy. Mercedes teda tvrdí, že silu a rýchlosť A 35 AMG si neužijete iba na rovinách ale aj v zákrutách. Aby bolo všetko naladené správne, tak motor po novom spolupracuje s dvojspojkovou automatickou sedemstupňovou prevodovkou.

K dispozícií bude päť jazdných režimov. Slippery – jazda na mokrej, či zasneženej vozovke, Comfort – pohodlnejšie jazdenie, nastavenie podvozku, prevodovky a zostávajúcu trojicu zrejme netreba ani rozoberať nakoľko sa jedná o režimy Individual, Sport a Sport+.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V interiéri novinky sa nachádzajú už známe sedačky AMG, Alcantarový volant a kontrastné prešívanie dekoru. Vďaka infotainmentu MBUX budete môcť sledovať aj to ako sa Vám darí na okruhu. Budete tak môcť si odsledovať časy jednotlivých pokusov na okruhu a či ste v jednotlivých sektoroch rýchlejší alebo naopak pomalší. Po dokončení jazdy si taktiež budete môcť skontrolovať telemetriu, zrýchlenie, brzdenie, preťaženie a podobne.

Novinka Mercedes-AMG A35 4Matic sa svetu oficiálne ukáže na autosalóne v Paríži. Prvé vozidlá sa ku svojim majiteľom dostanú už začiatkom roka. Na cenník si však ešte budeme musieť počkať.

Zdroje: Mercedes | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!