Ak by sme sa pozreli na to, čo všetko bolo predstavené tento rok v Ženeve, zistíme, že prevažnú časť noviniek tvorili hybridy či elektromobily. Našťastie svoje miesto, aj keď rok od roku v menšom počte, si nájde aj zopár „starých klasík“. Medzi ne nepochybne patrí aj Volkswagen Passat Variant vo výbave R-Line Edition. 

Na prvý pohľad obyčajný nudný Passat. Klasické krivky a nemecká chladnosť. Uhladený manažérsky voz so zopár odlišnosťami od sériovej výbavy. A práve tých zopár odlišností robí inak bežný Passat tým výnimočným. Jedná sa totiž o výbavu R-Line Edition, ktorá bude trošku nezvykle vyrobená len v obmedzenej sérii. Konkrétne sa hovorí o počte 2000 kusov, ktoré majú byť určené pre celú Európu.

Autosalón Ženeva 2019: Volkswagen Passat - Startstop.sk

Odlišnosti sú na prvý pohľad zrejmé hlavne na dizajne automobilu. Ten sa nesie v ladení čiernych doplnkov v sojení so zaujímavou sivou farbou laku karosérie. Konkrétne je do čiernej zladená mriežka chladiča, rám v okolí predných hmloviek, lemovenie okien a koncoviek výfukov, strecha, spätné zrkadlá a v neposlednom rade aj predné Full LED svetlomety. Práve tie si Passat prepožičal od svojho väčšieho súrodenca Tuarega, ktorý taktiež disponuje možnosťou konfigurácie vo výbave R-Line s čiernymi svetlometmi.

Facelift Volkswagenu Passat konečne odhalený! Veľa zmien ale nie je…

Tmavý interiér s množstvom výbavy

Tmavé farby sa okrem exteriéru vozidla presunuli aj do jeho vnútra. Na športových sedadlách R-Line nájdeme čiernu kožu, interiéru taktiež dominuje strecha v čiernej farbe a aj všetky doplnky sú ladené do čierna. Passat v tejto výbave samozrejme so sebou prináša už v základe niektoré prvky z najvyšších kofigurácií. Za zmienku určite stojí Digital Cockpit či navigačný systém Discovery Pro, ktorý okrem iného prináša aj podporu eSIM kariet. Samozrejmosťou je potom systém Area View, temnotu Vám pomôžu rozžiariť svetlomety IQ.LIGHT – Matrix LED a o pohodlie sa postarajú adaptívne tlmiče DCC a mnoho iného. Viac o technologických prvkoch výbavy sa môžete dočítať v našom samostatnom článku, v ktorom sme nový Passat detailnejšie rozobrali.

Azda najdôležitejšou časťou výbavy R-Line Edition je jeho pohon. O ten sa s gráciou postará dvojica silných dvolitrov. V prvom prípade sa jedná o 2,0 TDI, ktorý disponuje preplňovaním pomocou dvojice turbodúchadiel a výkonom 176 kW. Áno, jedná sa o rovnaký motor aký nájdeme aj v Kodiaq RS. Okrem dieslu môžete pri konfigurovaní siahnuť aj po benzínovom dvojlitrovom TSI, ktorého výkon je na hranici 200 kW. Oba agregáty si budete môcť nakonfigurovať už tento rok v máji. Je však opäť dôležité podotknúť že Passat R-Line Edition bude len v limitovanej sérii a je teda možné, že sa po jednotlivých kusoch len tak zapráši.

Zdroj: Volkswagen

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokBrabus G800 Widestar – zviera s maximálnym krútiacim momentom 1000 Nm
Nasledujúci článokTest Peugeot 308 SW 1,2 PureTech, nový mestský štandard
Som študentom Fakulty Elektrotechniky a Informatiky STU. Vo svojom voľnom čase sa venujem najmä technologickým novinkám z oblasti IT a autonómnych technológií. Sledovanie noviniek a pokrokov v automobilizme patrí medzi moje najväčšie koníčky. Najviac častu trávim sledovaním koncernu VW a taktiež elektromobilitou a vecami s ňou spojenými.