Renault by sme mohli zaradiť do Top 3 automobiliek, ktoré sa snažia získať najväčší podiel na trhu predajom dodávkových a elektrických ľahkých úžitkových vozidiel v Európe. Pomôžu mu nové modely získať v predajoch prvenstvo?

Renault odhalil aktuálne štyri nové modely: Master, Trafic, Alaskan a Kangoo Z. E. Concept. Stratégia je pritom jasná – rozšíriť svoje vedúce schopnosti na nové trhy, na ktorých je v tomto segmente ešte čo priniesť.  

Keďže rok 2018 bol pre spoločnosť obdobím najlepšieho vzrastu predaja, a to až o 34 %, tento rok Renault nechce nechať nič na náhodu a púšťa sa do kompletnej obnovy svojho sortimentu. Automobilka tvrdí, že vďaka vývoju RenaultPro+ a ponuke prepojených služieb by mala predčiť očakávania svojich zákazníkov.

Už niekoľko rokov môžeme vidieť na vlastné oči, že predstava dizajnu úžitkových vozidiel z francúzskej dielne dostáva úplne inú štruktúru. Prepracované detaily a komfort na vysokej úrovni dokazujú, že Renault sa v tomto segmente jednoducho vyzná.

Nový Renault Master

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Okrem úplne prepracovaného interiéru ponúkne  väčšie a robustnejšiu prednú časť. Vodič dostane navyše niekoľko pomocných asistentov ako je asistent bočného vetra či zadného pohľadu. V rámci triedy dostane aj výkonnejšiu a úspornejšiu pohonnú jednotku, ktorá by mohla mať výkon až 180 koní (400 Nm). Ak zákazník zatúži po elektrickej verzii, je tu preňho verzia Master Z.

Renault Trafic Van

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nová automatická prevodovka EDC6 by mala byť v spojení s novou motorizáciou príjemným riešením pre vylepšenú dodávku. Sofistikovaný dizajn interiéru a exteriéru z neho robí nielen multifunkčné, ale aj v celku elegantné vozidlo. Pre potreby osobnej dopravy tu sú prevedenia Combi, Bus a SpaceClass.

Renault Alaskan

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pickup dostal nielen svalnatý dizajn, ale aj odolnejšiu konštrukciu a prvky maximálnej bezpečnosti. Popasoval sa s predsudkami a stal sa statným a praktickým prevedením svojich veľkých bratov. Ponúka užitočné zaťaženie, ktoré bolo zvýšené na 1,1 tony, takže lenivec z neho nebude.

Kangoo Z. E. Concept

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Prvé informácie hovoria o tom, že automobilka by chcela tento model zaradiť do ponuky už v roku 2020. S jemným tvarovaním a dynamickým dizajnom sa môže prispôsobiť zmenám pracovných režimov i mobilite. Toto elektrické vozidlo by mohlo prekopať základy rodiny Kangoo a priviesť elektrické úžitkáče na úplne inú úroveň.

 Zdroj: renault

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!