Domov News V čechách už stihli nabúrať nový Superb ešte pred premiérou!

V čechách už stihli nabúrať nový Superb ešte pred premiérou!

Do oficiálneho predstavenia faceliftovaného modelu Superb z dielne Mladoboleslavskej automobilky zostáva už len pár hodín. Naši západní bratia sa ale včera pochlapili a nedobrovoľne vyskúšali odolnosť tejto luxusnej novinky.

Od odhalenia vylepšenej Škody Superb nás delí už len málo. Náhoda je ale blbec a Českí zamestnanci automobilky, ktorí robili na novom, zatiaľ maskovanom, Superbe posledné testy sa dostali do poriadnej frašky.

Škoda poodhaľuje faceliftovaný Superb, jeho preméra sa blíži…

Včera, 21. mája 2019 okolo deviatej hodiny ráno bol účastníkom dopravnej nehody (našťastie len drobnej) nový Superb na špeciálnych značkách s písmenom „F“. Stalo sa tak na treťom kilometri diaľnice D10. Dostupné informácie hovoria o tom, že došlo k zrážke s obyčajnou Škodou Fabia na bielych značkách. Nehodu rovnako potvrdila aj Polícia Českej republiky. O tom, že sa jednalo len o malý ťukanec svedčí aj fakt, že Superb po „havárií“ odišiel bez akejkoľvek potrebnej asistencie a jeho zadný nárazník, ktorý mal byť zasiahnutý bol podľa fotografií neporušený.

Zmeny zasiahli najmä svetlomety

Akonáhle sa vzniknutej situácie chopili zvedaví okoloidúci, bolo jasné že všeobecné klebety o sekvenčných zadných smerovkách a predných svetlometoch s technológiou LED Matrix sú pravdivé. Tieto technológie ale v koncerne VW, pod ktorý Škoda patrí, nie sú ničím novým alebo svetoborným. Hierarchické zoradenie značiek sa odzrkadľuje aj v tomto prípade, keďže Audi A4 disponovalo spomenutými prvkami už v roku 2016. To všetko vie verejnosť len vďaka tomu, že personál, ktorý mal auto na starosti ho pri kontrole po „zrážke“ sčasti odhalil pre uistenie, že auto je naďalej spôsobilé do premávky.

Incident potvrdil aj hovorca Škody Vítězslav Pelc a podotkol, že aj keď fotografie prezrádzajú veľa, stále sa jedná o maskované vozidlo. Auto, ktoré uvidíme oficiálne už o pár hodín bude vyzerať predsa len trochu inak. Polícia taktiež potvrdila pravdivosť vzniknutej situácie slovami: „Príslušníci policajného zboru boli privolaní k nehode dvoch osobných áut Škoda v ľavom pruhu. Nikto nebol zranený.“

Premávka bola spomalená len na pár desiatok minút, autá boli následne odstavené na krajnicu. Ako už viete, nehoda nebola veľmi závažná, no finančná škoda ešte vyčíslená nebola (ak vôbec bude). Sledujte nás aj naďalej a nenechajte si uniknúť najnovšie informácie ohľadom nadchádzajúceho faceliftu Superbu, ktoré vám prezradíme už dnes!

Zdroje: noviny.cz / startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTest Opel Crossland X 1,5 CDTI, praktický pomocník do mesta i na diaľnice
Nasledujúci článokKIA plánuje Pick Up, luxusný elektromobil ale aj vodíkové SUV!