Domov News Takto bude vyzerať Škoda Scala pre policajtov v Českej Republike

Takto bude vyzerať Škoda Scala pre policajtov v Českej Republike

Nie je tak dávno, čo sme vám priniesli obrázky policajnej Škody Octavia pre Veľkú Britániu. Dnes tu máme domácu značku priamo pre českých policajtov. Škoda Scala v policajnom šate vôbec nevyzerá zlé, čo poviete?

Škoda Scala ako nástupca populárneho Rapid-u prišla s niektorými novými technológiami a cenovo trocha „odskočila“. Avšak za lepšiu sériovú výbavu sa musí aj niečo navyše zaplatiť. To sa však netýka policajných modelov Škoda Scala, ktoré v Českej Republike už fungujú a ďalšie budú fungovať. Tie rozhodne v úplne sériovom prevedení nečakajte.

Aktuálne v službách českej polície slúžia modely Scala, avšak všetky sú bez pestrých policajných farieb. Sú teda v civilnom prevedení, ich služby využívajú napríklad krajské riaditeľstvá polície. Okrem českej polície však Scalu využívajú v jej policajnom náteri aj vo Veľkej Británii. V domovskej Českej Republike to však nemuselo byť také jednoduché. Do verejnej súťaže sa totiž zapojila aj kórejská značka Hyundai s aktuálnym modelom i30. Avšak hlavným kritériom bola cenovka, a tak tu vyhrala práve Scala. Škoda určite dokázala pre domáce podmienky ešte o „kúsok“ podliezť cenovku.

V minulosti boli pritom od Škody nasadzované skôr modely Octavia, menšie Fabie alebo Rapidy nie. Celkovo má do policajných vôd zamieriť 1 200 vozidiel a zmluva bola vypísaná na sumu 840 miliónov CZ bez DPH.To by znamenalo znamenalo cenovku 700 000 Kč za jedno auto bez DPH. Avšak cenu za jeden kus sa ešte podarilo znížiť, čo znamená, že nakúpia viac ako 1 200 kusov áut. Presnú cenu si však Škoda priala nechať v tajnosti a tak nie je ani nikde zverejnená.

Benzín a DSG

Koho by zaujímala motorizácia a výbava, tak pod prednou kapotou bude zážihová 1,5 TSI s maximálnym výkonom 110 kW (150 k). Spojený bude so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Podľa údajov malo byť vo výbave 6 airbagov, predné hmlové svetlá, rádio s bluetooth, manuálna klimatizácia či zadné parkovacie senzory.

Netreba zabudnúť ešte na fakt, že v cene auta pod 700 000 Kč budú špeciálne montážne sady pre policajtov. Patrí tam napríklad mobilný terminál pre rádiostanicu, výstražné zvukové a rozhlasové zariadenie, práškový hasiaci prístroj či kamera Garmin. Medzi kabínou a kufrou pribudne demontovateľná mreža.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!