Najnovšia generácia Hyundaiu Tucson sa predstavuje v kabáte N-Line. Ako sme zvyknutí, tento paket dodáva viac agresie, športovejší vzhľad, no myslelo sa aj na jazdné vlastnosti.

Tucson N-Line všetky záťažové testy absolvoval v Európe, takže pevne veríme, že kompletné auto bolo prispôsobené našim cestám. Aj preto Hyundai Tucson N-Line dostal elektronické pružiny ECS, ktoré sa vďaka technike adaptívnych tlmičov dokáže prispôsobiť rôznym druhom povrchov.

Tento systém permanentne kontroluje odpruženie vozidla tak, aby bolo poskytnuté čo najväčšie pohodlie a maximálny výkon. Vozidlo dokáže čítať povrch vozovky, spracováva údaje o rýchlosti, taktiež prehodnocuje prejazdy zákrutami, či brzdenie a akcelerovanie. Ovládaním tlmiacej sily na každom jednom kolese zvlášť dokáže ESC systém obmedziť kolísanie, nakláňanie a vertikálne pohyby. To všetko dopomáha k zlepšeniu jazdných vlastností a k samotnému ovládaniu vozidla.

Konštruktéri automobilky upravili tlmiče a aj samotný softvér ESC pre najaktuálnejšie modely Tucson N-Line. ESC tak rýchlejšie a intenzívnejšie reaguje na pohyby karosérie a aj na povely, ktoré mu ako šofér dávate. Normal režim je smerovaný na prevažne mestské vozenie. „Stuhnutie“ vozidla príde až pri výraznejších rýchlostiach. Režim Sport je (ako sa dalo očakávať) razantnejší a v celom rozsahu rýchlosti ponúka viac odozvy a kontroly nad samotným vozidlom.

Ponuka motorov

Výbava N-Line príde na trh s dvojicou motorov a to 1.6 T-GDI 48 V Mild Hybrid s výkonom 132 kW / 180 koní alebo 110 kW / 150 koní pri tejto motorizácií. N-Line bude k dispozícií aj s dieselovým 1.6 CRDi 48V s výkonom 100 kW / 136 koní.

Najvýraznejším prvkom karosérie ostáva predná maska s charakteristickými reflektormi. Tá je ešte zvýraznená o čierne orámovanie. Predné svetlomety sú zasadené do širšej prednej masky, na ktorej takisto nájdeme aj logo N-Line. Hyundai vsadil na čierne kontrastné lemovanie. To nájdeme aj na spätných zrkadlách, či orámovaní dverí. Chýbať nebude ani dvojica výfukov a „eNkový“ vzhľad dopĺňajú masívne 19“ disky.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Po interiérovej stránke sa zákazníci môžu tešiť na športové sedadlá s označením N. Písmeno je vsadené do čierneho semišu s červeným prešívaním. Toto prešívanie môžeme nájsť aj na palubnej doske, či lakťových opierkach. Ďalšie doplnky z divízie N môžeme nájsť na volante, či na hlavici riadiacej páky, takisto na kvových športových pedáloch a prahoch dverí. Športový vzhľad vozidla je doplnený o čiernu stropnicu. Nový Hyundai Tucson N-Line by sa mal na showroomoch objaviť už v apríli / máji tohto roka.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!