Najnovšia generácia Hyundaiu Tucson sa predstavuje v kabáte N-Line. Ako sme zvyknutí, tento paket dodáva viac agresie, športovejší vzhľad, no myslelo sa aj na jazdné vlastnosti.

Tucson N-Line všetky záťažové testy absolvoval v Európe, takže pevne veríme, že kompletné auto bolo prispôsobené našim cestám. Aj preto Hyundai Tucson N-Line dostal elektronické pružiny ECS, ktoré sa vďaka technike adaptívnych tlmičov dokáže prispôsobiť rôznym druhom povrchov.

Tento systém permanentne kontroluje odpruženie vozidla tak, aby bolo poskytnuté čo najväčšie pohodlie a maximálny výkon. Vozidlo dokáže čítať povrch vozovky, spracováva údaje o rýchlosti, taktiež prehodnocuje prejazdy zákrutami, či brzdenie a akcelerovanie. Ovládaním tlmiacej sily na každom jednom kolese zvlášť dokáže ESC systém obmedziť kolísanie, nakláňanie a vertikálne pohyby. To všetko dopomáha k zlepšeniu jazdných vlastností a k samotnému ovládaniu vozidla.

Konštruktéri automobilky upravili tlmiče a aj samotný softvér ESC pre najaktuálnejšie modely Tucson N-Line. ESC tak rýchlejšie a intenzívnejšie reaguje na pohyby karosérie a aj na povely, ktoré mu ako šofér dávate. Normal režim je smerovaný na prevažne mestské vozenie. „Stuhnutie“ vozidla príde až pri výraznejších rýchlostiach. Režim Sport je (ako sa dalo očakávať) razantnejší a v celom rozsahu rýchlosti ponúka viac odozvy a kontroly nad samotným vozidlom.

Ponuka motorov

Výbava N-Line príde na trh s dvojicou motorov a to 1.6 T-GDI 48 V Mild Hybrid s výkonom 132 kW / 180 koní alebo 110 kW / 150 koní pri tejto motorizácií. N-Line bude k dispozícií aj s dieselovým 1.6 CRDi 48V s výkonom 100 kW / 136 koní.

Najvýraznejším prvkom karosérie ostáva predná maska s charakteristickými reflektormi. Tá je ešte zvýraznená o čierne orámovanie. Predné svetlomety sú zasadené do širšej prednej masky, na ktorej takisto nájdeme aj logo N-Line. Hyundai vsadil na čierne kontrastné lemovanie. To nájdeme aj na spätných zrkadlách, či orámovaní dverí. Chýbať nebude ani dvojica výfukov a „eNkový“ vzhľad dopĺňajú masívne 19“ disky.

Po interiérovej stránke sa zákazníci môžu tešiť na športové sedadlá s označením N. Písmeno je vsadené do čierneho semišu s červeným prešívaním. Toto prešívanie môžeme nájsť aj na palubnej doske, či lakťových opierkach. Ďalšie doplnky z divízie N môžeme nájsť na volante, či na hlavici riadiacej páky, takisto na kvových športových pedáloch a prahoch dverí. Športový vzhľad vozidla je doplnený o čiernu stropnicu. Nový Hyundai Tucson N-Line by sa mal na showroomoch objaviť už v apríli / máji tohto roka.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJhyundai.sk
Predchádzajúci článokNajvýkonnejšie BMW sa už postupne odhaľuje, príde onedlho
Nasledujúci článokŠtyri tipy ako jazdiť s plug-in hybridným vozidlom počas zimných mesiacov