Domov News Klasický Land Rover Defender sa vracia s 5.0 l V8 v limitovanej...

Klasický Land Rover Defender sa vracia s 5.0 l V8 v limitovanej edícii!

Srdce V8 , OFF ROAD CLASSIC ,moderný dizajn s LED svetlami a Recaro sedačkami. A ako bonus, odkazom na minulosť.

Je úžasné, že nezabúdame ani v tejto dobe na odkaz minulosti a Defender prichádza v pôvodnom kabáte, ale s moderným vnútrom. Defender V8 Works Trophy je niečo čo si môžu vychutnať len skutočný dobrodruhovia, no však s veľkým balíkom peňazí. Totiž je zrejmé, že pri cene £195,000 si to nemôže dovoliť každý offroadista. Je len veľká škoda, že ich bude vyrobených iba 25 kusov, no o to väčší zážitok ich bude vidieť na ceste.

Priechodnosť terénu zabezpečí 5.0l benzínový 8- valec a 8- stupňová automatická prevodovka ZF pri výkone 298kw a krútiacom momente 515Nm. Samozrejme, že ostatné komponenty boli upravené na poriadnu dávku radosti, či už upravene brzdy, odpruženie, ochrana podvozka, klietka s legendárnym rebríkom a prídavnými svetlami. Navijak sa tiež hodí, keď sa to preženie s ambíciami. No bez správnych 16palcových pneumatík by to asi ťažko išlo. Úžasná silueta auta to zdôrazňuje v spojitosti s unikátnou žltou farbou.

Dôstojná rozlúčka

V interiéri sú Recaro sedačky a celé vnútro je vyplnené čiernou kožou Windsor so žltým prešívaním. No a u prostred palubnej dosky sa nachádzajú analógové Trophy hodinky, ktoré boli špeciálne dodané od dobrodružného výrobcu hodiniek Elliot Brown.

Luxus tu dýcha z každej strany hoci V8 Trophy je schopné sa poriadne zašpiniť, no prejsť aj nemožné miesta a dať neopakovateľné zážitky z jazdy. Infotainment tiež veľmi poteší, keďže je v starom kabáte, ale s modernými funkciami ako navigácia či bluetooth.

Dalo by sa ešte dlho detailne sledovať tento jedinečný model a jeho charizma nás, len ťahá von objavovať nove méty, ale otázka znie ísť do divočiny s autom, ktoré pri cene super športu má toľko čo nám môže poskytnúť. Nechať ho len niekde na výslní, alebo ho pekne krásne zašpiniť a užiť si neprekonateľné zážitky?

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!