Po uniknutých fotografiách nového VW Golf GTI Clubsport už nemecká automobilka nemala čo tajiť. Oficiálne sa nám tak novinka teraz predstavuje!

Dnešným rokom v lete tomu bude presne 45 rokov, čo sa na trh dostal ostrý hot-hatch v prvej generácií. Áno, hovoríme o Volkswagene Golf GTI. Tento rok sa hot-hatch predstaví v špeciálnej edícií Clubsport s dodatkom 45. Novinka prichádza s menšími kozmetickými úpravami, prvotná, štandardná výbava je doplnená o vcelku zaujímavé prvky.

Edícia pri oslavách 45 rokoch ostáva pri agresívnejšom bodykite Clubsport, no k hlavným odlišným prvkom môžeme pridať čiernu lakovanú strechu, zadný spojler a hlavne grafiku bočnice vozidla. Súčasťou štandardne dodávaného balíku Race sú čierne lakované 19“ kolesá Scottsdale s červeným lemovaním.

Okrem iného, balík Race obsahuje aj prémiový výfukový systém Akrapovič a elektrický obmedzovač rýchlosti posunutý na maximálku 270 km/h z pôvodných 250 km/h. Štandardom pre vozidlo budú aj adaptívne LED svetlomety IQ.Light a vnútri vozidla vás zaujmú prevažne športovo tvarované sedadlá a logo 45 na multifunkčnom volante. Pre pocit limitovanej verzie.

Pod kapotou sa však bude nachádzať dobre známy 2,0-litrový TSI motor, ktorý v edícií Clubsport dosahuje maximálny výkon 221 kW / 300 koní a maximálny krútiaci moment na úrovni 400 Nm. Motor bude spriahnutý s takisto dobre známou prevodovkou DSG. Chýbať nebude ani predný diferenciál XDS pre agresívnejšiu jazdu na okruhu.

V našom slovenskom konfigurátore nájdete verziu 45 ako príplatkový packet pre verziu Clubsport v hodnote 4.750 €. „Štandardný“ Golf GTI Vás vyjde na 39.800 €. V ponuke je aj dvojfarebné prevedenie karosérie za minimálny poplatok 210 €. Pokiaľ sa rozhodnete pre packet Clubsport, v ponuke sú 19“ kolesá (ktoré sú podmienkou) v hodnote 1.410 €. Clubsport verzia nového VW Golf GTI je tak oproti klasickému GTI-čku drahšia o 6.370 €. Tu teda ostáva otázkou, či je táto suma pre vozidlo adekvátna a či packet Clubsport stojí naozaj za to.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!