Domov News Držte si klobúky, prichádza Hyundai Kona N !

Držte si klobúky, prichádza Hyundai Kona N !

Hyundai predstavuje prvé oficiálne zábery horúceho SUV Hyundai Kona N. 

Kórejská automobilka odhalila prvé exkluzívne zábery najnovšieho modelu KONA N bez akéhokoľvek maskovania. Signifikantné písmeno N za označením modelovej rady sľubuje fanúšikom a nadšencom naozaj unikátne prevedenie modelu Kona so športovým duchom a skvelou dynamikou. Úplne nová Kona bude najnovším a zatiaľ jediným prírastkom kategórie SUV do rodiny N.

Podľa prvých záberov, tento model HOT-SUV sa môže pochváliť atletickým a športovým vzhľadom, čo umocňuje jeho široký a nízky postoj. Vôbec prvýkrát sa divízia N a Hyundai Design Center podieľali spoločne na vývoji typu karosérie SUV. Tým vznikol jedinečný produkt, ktorý prináša zákazníkovi zábavu a pôžitok z dynamickej jazdy. Úplne nová Kona N spája moderný dizajn spolu s odvážnym, dynamickým a jedinečným jazykom spoločnosti N.

Jedinečný a športový dizajn

Prednej maske dominujú veľké, športové a hlavne funkčné otvory na nasávanie vzduchu. Svetelný podpis podčiarkuje mohutný a agresívny vzhľad najnovšieho prírastku medzi vysokovýkonnými modelmi značky. Spodná maska chladiča je definíciou dynamiky vozu a je inšpirovaná leteckým trupom. Siaha až po bočnú časť vozidla a tým zlepšuje aerodynamiku a spolu s logom N umiestneným na hornej maske dotvára celistvý športový vzhľad prednej časti vozidla.

Hyundai KONA N teaser
Lepší prítlak a agresívny postoj

Zadná časť je tvorená veľkým dvojkrídlovým strešným spojlerom slúžiacim na zlepšenie prítlaku. Súčasťou zadného spojleru je tretie brzdové svetlo, už charakteristicky v tvare trojuholníka, ako tomu býva u všetkých modelov N.

Hyundai KONA N teaser

V spodnej časti dominujú veľké tlmiče výfuku s dvojitým výfukom a vyjadrujú vysoko výkonného ducha modelu Kona N. Zadný nárazník spolu s veľkým difúzorom zvyšuje prietok vzduchu. Športový dizajn zvýrazňujú blatníky, vďaka ktorým je Kona N opticky posadená nižšie k zemi.

Hyundai KONA N teaser

Kona N je obohatená o dizajnové prvky, ktoré sú charakteristické pre modely N, ako napríklad exkluzívne zliatinové disky kolies a červené prvky umiestnené na bočných prahoch.

Úplne nová KONA N je najnovším prírastkom do rodiny vozidiel s označením N a nesie v sebe odkaz motoršportu, v ktorom je Hyundai čoraz viac úspešný. Viac informácii o tomto modely sa dozvieme už čoskoro.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!