Domov News Ford prichádza s netradičným nápadom. Necháva svojich nadšencov rozhodnúť o novej špeciálnej...

Ford prichádza s netradičným nápadom. Necháva svojich nadšencov rozhodnúť o novej špeciálnej edície Pumy ST !

Málo krát sa naskytne taká možnosť pre fanúšikov akú práve Ford ponúka. Môcť rozhodnúť o vzhľade novej edície automobilky nie je každodenná záležitosť.

Crossover Puma od značky Ford nie je žiadnou novinkou, keďže na trhu pôsobí už istý čas. Dokonca na európskych trhoch získal pozíciu jedného z bestellerov. Minulý rok však Ford predstavil športovejšiu verziu ST, tým pádom sa Puma stala prvým športovejším crossoverom automobilky Ford na európskom trhu. Aktuálne európske zastúpenie Fordu pripravuje špeciálnu edíciu novej Pumy ST. Ford necháva rozhodnutie o vzhľade a mene na svojich fanúšikov, ktorý môžu rozhodovať prostredníctvom sociálnych sietí do 10. júna.

Technika vozidla by mala ostať rovnaká. To znamená benzínový trojvalec 1,5-litra s výkonom 200 koní a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 6,7 sekúnd. Ford plánuje poskytnúť pár vzhľadových úprav. Nie je doposiaľ známe, čo sa presne zmení, všetko však záleži na tom, ako sa fanúšikovia rozhodnú. A to budú môcť rozhodovať napríklad o lakovaní karosérie, rôznych doplnkov, brzdových strmeňov, prešívanie bezpečnostných pásov alebo aj výber mena či označenia špeciálnej edície.

Hlasovanie a rozhodovanie bude prebiehať na Instagramovom profile Ford Europe a na Twitteri. Každý deň od 1. júna do 10. júna sa pridajú možnosti na výber medzi dvoma variantami. Na každé hlasovanie budú mať ľudia 24 hodín. V takzvanom prvom kole fanúšikovia rozhodujú medzi šedou a čiernou farbou vozidla. Záverečná podoba Fordu Puma ST podľa rozhodnutia zákazníkov bude následne predstavená v piatok 18. júna. Výroba špeciálnej edície bude prebiehať v závode Ford Craiova v Rumunsku. Ceny sú zatiaľ neznáme, ale na trh by mal špeciál doraziť ešte v priebehu tohto roku.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!