Po novom Géčku a Áčku prichádza CLS!

Áno, už je to takmer 15 rokov, odkedy Mercedes-Benz predstavil úplne nový model resp. segment v podobe triedy CLS, štvor-dverové kupé. Táto športovo a zároveň elegantne ladená koncepcia, neskôr inšpirovala nespočet mnohých iných automobiliek.

Určite mnohý vidia aj tvrdia, že aktuálna generácia CLS nepôsobý zrovna dojmom, že treba novú. Avšak ak by sme porovnali niektoré prvky aktuálneho CLS napríklad s novou triedou E zistili by sme, že zaostáva prevodovka, interiér a iné dôležité prvky ktoré z Mercedesu robia prémiovú značku.

Tretia generácia sa „exteriérovo“ nesie v duchu oblých tvarou, úzkych svetiel, masívnej prednej masky, ktorá pri správne nakonfigurovanom kúsku bude pôsobiť agresívne no decentne zároveň. Teda v zásade žiadna revolúcia. V zadnej časti však vo verzíi 53 AMG bude štvorica okrúhlych výfukov.

Azda najzásadnejšie zmeny nastali v motorovej časti. Ako zrejme tušíte, nájdeme tu nové radové šesť válce. Osem a štvor valcové agregáty zatiaľ niesu k dispozícií. Verzie Naftového motora budú dve. Nedávno predstavená motorizácia 400d, bude mať 340 koní a 700 Nm. Slabšia verzia 286 koní a 600Nm. Asi najzaujimavejší benzínový variant ktorý bude dostupný je verzia 53 AMG 4Matic+. Preplňovaný turbodúchadlom no zároveň aj elektrickým kompresorom. Maximálny výkon motora je 435 koní a 520Nm. Zrýchlenie z nuly na stovku zaberie 4,5 sekundy. CLS-ko však disponuje elektromotorom, ktorý pri aktiváci EQ boost pridá 22 koní naviac a  slušných 250Nm. Sústava teda produkuje takmer o 100 Nm viac krútiaceho momentu, ako napríklad Lamborghini Aventador. Prevodovka je samozrejme výhradne 9-stupňový automat, notoricky známy zo širokej palety modelov AMG.

Interiér z hľadiska materiálou a spracovania je na úrovni Éčka. Za reč určite stojí aj nový volant. Spája eleganciu z triedy S a ľahkosť triedy E. Obrazovky, dekory a rôzne detaily už poznáme so spomínaných modelov.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!