Domov News Audi oslavuje 10. narodeniny RS Q3 limitovanou edíciou

Audi oslavuje 10. narodeniny RS Q3 limitovanou edíciou

Audi oslavuje desiate výročie RS Q3 špeciálnou limitovanou športovou edíciou. Ide skôr o optické zvýraznenie športového vzhľadu, výkon ani technika sa nemenili. 

Audi RS Q3 prišla na trh prvýkrát v roku 2013, od roku 2019 jazdí po cestách druhá generácia. Vybavená päťvalcovým benzínovým motorom s objemom 2,5 litra s výkonom 400 koní ide o mimoriadne dynamicky schopné kompaktné vozidlo s vyššou stavbou karosérie a všestrannou použiteľnosťou. K desiatemu výročiu si v Audi pripravili pre zákazníkov špeciálnu edíciu, ktorá bude limitovaná na 555 kusov. Bude sa vzťahovať na RS Q3 aj RS Q3 Sportback.

Kombinácia sivej metalízy s čiernymi doplnkami

Špeciálny model spoznáte podľa novej sivej metalízy Chronos. Auto bude však možné objednať aj v matnej striebornej farbe Dew Silver, ktorá sa v konfigurátore modelu RS Q3 nachádza už nejaký ten mesiac. Exkluzívne v tejto edícii sú čierne 21-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny v dizajne s dvojitými lúčmi a pneumatikami formátu 255/35. Disky odkrývajú pohľad na karbón-keramické brzdy so šedými brzdovými strmeňmi. Alternatívou za príplatok sú červené alebo modré strmene. Vzhľad limitovanej edície ďalej zdôrazňujú doplnky v lesklej čiernej farbe.

Karbónové dekory sedadiel

Cestujúci si v edícii 10 years sadnú do nových anatomických sedadiel s emblémami RS v oblasti krku a karbónovými operadlami. Čalúnené sú kombináciou kože a mikrovlákna Dinamica s kontrastným bronzovým prešívaním. Poradové číslo vozidla v rámci edície sa nachádza na obrazovke infotainmentu.  Osvetlené prahové lišty premietajú po otvorení dverí na zem červený 3D diamant. Cena limitovanej edície bude vyššia o približne 6 tisíc eur.

Čo sa týka samotného vozidla, pripomeňme, že Audi RS Q3 v spojení so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou S tronic a pohonom oboch náprav vyšprintuje na stovku za 4,5 sekundy a v rozlete sa zastaví pri 250 alebo 280 km/h. Kufor pojme v základnom usporiadaní 530 litrov batožiny. Hliníkový kľukový hriadeľ podstatne znížil hmotnosť motora. Vodič má k dispozícii 6 rôznych jazdných režimov upravujúcich správanie motora, prevodovky, tlmičov, zvuku, či farebného podsvietenia.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokUž len toto nám chýbalo. V Leopoldove otvorili prvú čerpaciu stanicu na…
Nasledujúci článokNové BMW M2 konečne oficiálne. V ponuke bude aj manuál