Domov News Audi oslavuje 10. narodeniny RS Q3 limitovanou edíciou

Audi oslavuje 10. narodeniny RS Q3 limitovanou edíciou

Audi oslavuje desiate výročie RS Q3 špeciálnou limitovanou športovou edíciou. Ide skôr o optické zvýraznenie športového vzhľadu, výkon ani technika sa nemenili. 

Audi RS Q3 prišla na trh prvýkrát v roku 2013, od roku 2019 jazdí po cestách druhá generácia. Vybavená päťvalcovým benzínovým motorom s objemom 2,5 litra s výkonom 400 koní ide o mimoriadne dynamicky schopné kompaktné vozidlo s vyššou stavbou karosérie a všestrannou použiteľnosťou. K desiatemu výročiu si v Audi pripravili pre zákazníkov špeciálnu edíciu, ktorá bude limitovaná na 555 kusov. Bude sa vzťahovať na RS Q3 aj RS Q3 Sportback.

Kombinácia sivej metalízy s čiernymi doplnkami

Špeciálny model spoznáte podľa novej sivej metalízy Chronos. Auto bude však možné objednať aj v matnej striebornej farbe Dew Silver, ktorá sa v konfigurátore modelu RS Q3 nachádza už nejaký ten mesiac. Exkluzívne v tejto edícii sú čierne 21-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny v dizajne s dvojitými lúčmi a pneumatikami formátu 255/35. Disky odkrývajú pohľad na karbón-keramické brzdy so šedými brzdovými strmeňmi. Alternatívou za príplatok sú červené alebo modré strmene. Vzhľad limitovanej edície ďalej zdôrazňujú doplnky v lesklej čiernej farbe.

Karbónové dekory sedadiel

Cestujúci si v edícii 10 years sadnú do nových anatomických sedadiel s emblémami RS v oblasti krku a karbónovými operadlami. Čalúnené sú kombináciou kože a mikrovlákna Dinamica s kontrastným bronzovým prešívaním. Poradové číslo vozidla v rámci edície sa nachádza na obrazovke infotainmentu.  Osvetlené prahové lišty premietajú po otvorení dverí na zem červený 3D diamant. Cena limitovanej edície bude vyššia o približne 6 tisíc eur.

Čo sa týka samotného vozidla, pripomeňme, že Audi RS Q3 v spojení so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou S tronic a pohonom oboch náprav vyšprintuje na stovku za 4,5 sekundy a v rozlete sa zastaví pri 250 alebo 280 km/h. Kufor pojme v základnom usporiadaní 530 litrov batožiny. Hliníkový kľukový hriadeľ podstatne znížil hmotnosť motora. Vodič má k dispozícii 6 rôznych jazdných režimov upravujúcich správanie motora, prevodovky, tlmičov, zvuku, či farebného podsvietenia.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!