Domov News Suzuki pripravuje malý, cenovo dostupný športiak

Suzuki pripravuje malý, cenovo dostupný športiak

Malé športové auto, na ktorom spolu pracujú automobilky Toyota, Daihatsu a Suzuki, naberá presnejšie kontúry. Zadný pohon a motor v strede sľubujú veľa. 

Suzuki si spoluprácu s Toyotou vyskúšalo napríklad pri modeloch Across alebo Swace, čo je vlastne preznačkovaná RAV4 resp. Corolla. Suzuki, Toyota a jej dcérska spoločnosť Daihatsu teraz vyvíjajú kompaktný športiak s nízkou hmotnosťou, pohonom zadných kolies a iba litrovým motorom uloženým v strede.

Suzuki

Prvé technické parametre

Na verejnosť sa dostali informácie, že nový automobil by mal byť postavený na platforme GA-B, ktorý využíva napríklad aj GR Yaris. Najskôr sa špekulovalo, že o pohon sa bude starať trojvalcový motor s objemom len jeden liter a produkujúci výkon 150 koní. Aj napriek tomu, že spomínaný agregát papierovo nepôsobí najlepšie, zdá sa, že srdcom pripravovaného vozidla bude motor s ešte nižším výkonom a nepôjde dokonca ani o čisto spaľovaciu jednotku.

Suzuki

Bude to mild-hybrid

Najnovšie informácie hovoria o hybridnej sústave. Našťastie, pôjde len o mild-hybridnú pohonnú sústavu, z ktorej môže nový model pri nízkych otáčkach len profitovať. Mild-hybridné ústrojenstvo nepomáha len s nedostatkom výkonu pri nižších otáčkach, ale taktiež optimalizuje spotrebu a znižuje emisie. Podľa najnovších informácií bude mať novinka agregát uložený za prednými sedadlami. Avšak jeho výkon bude len 120 koní a 200 Nm. Vrabce čvirikajú aj o automatickej prevodovke a pohone zadných kolies. O samotné pohonné ústrojenstvo sa podľa všetkého stará automobilka Suzuki. Naladenie podvozku má za úlohu Toyota. Daihatsu priloží ruku k dielu prostredníctvom svojho dizajnérskeho centra, keďže má bohaté skúsenosti s dizajnom malých športových vozov.

Suzuki

Bude to nové Cappucino?

Pri koncepcií motoru umiestneného v strede a nízkej hmotnosti sa človeku ihneď naskytne myšlienka na nástupcu modelu Cappucino a v prípade Daihatsu by pripravovaný model mohol nahradiť súčasnú generáciu Copen. Zatiaľ však stále nevieme, či sa vôbec dočkáme otvorenej verzie a jediným záchytným bodom je pre nás momentálne Toyotou predstavený koncept SportEV z roku 2021.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hodnotení 9

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!