Domov News Toto im nevyšlo. Elektrický Countryman nafotený bez kamufláže

Toto im nevyšlo. Elektrický Countryman nafotený bez kamufláže

V novembri sa v nemeckom Lipsku začne vyrábať nová generácia Mini Countryman. Ešte pred oficiálnou premiérou unikli na internet fotografie novinky bez akejkoľvek kamufláže.

Už vieme, že nový Countryman sa bude snažiť spojiť zábavu z jazdy s minimálnou ekologickou stopou, keďže dostane plne elektrifikovaný pohon. Zároveň sa stane prvým MINI vyrobeným v Nemecku. Countryman vedie značku MINI do éry elektromobility bez lokálnych emisií vo forme päťdverového crossoveru a variabilným interiérom. S voliteľným pohonom všetkých kolies zabezpečí pôžitok z jazdy aj mimo spevnených ciest.

Zatiaľ vieme, že Countryman vstúpi na trh v dvoch verziách. Štandardná bude mať výkon 191 koní. Verzia SE ALL4 s pohonom všetkých kolies bude disponovať dvoma elektromotormi s celkovým výkonom 313 koní. Kapacita batérie oboch modelov bude rovnaká – 64,7 kWh. Dojazd variantu s pohonom jednej nápravy by mal byť okolo 450 km.

Countryman

Nárast rozmerov a podielu udržateľných materiálov

Známe sú už aj vonkajšie rozmery. Dĺžka narástla o 13 cm na 4429 mm, z čoho budú profitovať najmä cestujúci na zadných sedadlách. Celková výška narástla o takmer šesť centimetrov na súčasných 1 613 mm, čo znamená ešte viac miesta na hlavu.

Countryman spája elektromobilitu bez vypúšťania lokálnych emisií s čo možno najmenším dopadom na životné prostredie a to už aj vo fáze výroby. To zahŕňa upustenie od všetkých dekoratívnych prvkov v exteriéri a interiéri. Na výrobu diskov kolies z ľahkých zliatin sa použije až 70 percent sekundárneho hliníka. V kombinácii s využívaním zelenej elektriny pri výrobe to vytvára priestor na výrazné zníženie emisií CO2 v porovnaní s konvenčnými výrobnými procesmi.

Povrchy palubných dosiek, volantu, stropu vozidla a podlahy a koberčeky sú vyrobené z recyklovaného polyesteru získaného z PET fliaš a zvyškov kobercov. Táto farebná alternatíva k tradičným materiálom znižuje emisie až o 85 percent a zdôrazňuje zameranie na minimalizáciu ekologickej stopy budúcej generácie modelu MINI.

Na internet teraz unikli zábery pravdepodobne z natáčania propagačného videa, počas ktorého bol Countryman zachytený bez akejkoľvek kamufláže. Fotografie nového Countrymanu v sériovej podobe si môžete pozrieť TU.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!