Domov News Subaru BRZ je na Slovensku opäť dostupné

Subaru BRZ je na Slovensku opäť dostupné

Nielen fanúšikovia značky Subaru, ale aj priaznivci športovej jazdy sa môžu tešiť. Prichádza druhá generácia modelu BRZ, ktorá bola z veľkej časti vytvorená na základe pripomienok majiteľov predchádzajúcej generácie. Tá ponúkala špičkové jazdné vlastnosti práve vďaka jednému z najnižšie položených ťažísk na svete. Teraz prichádza druhá generácia, opäť so zadným náhonom, manuálnou 6-stupňovou prevodovkou a na Slovensko v jednom stupni výbavy – Final Edition.

Nižšie posadená a širšia šesťuholníková mriežka chladiča poukazuje na nízke ťažisko Subaru BRZ. Charakteristická línia, ktorá vychádza od mriežky chladiča a pokračuje naprieč predným blatníkom smerom k zadnej časti vozidla, zasa vypovedá o pevnom jadre karosérie. Dynamický kontrast medzi úzkou kabínou a mohutnými blatníkmi evokuje vyhliadky na vysoký výkon hodný športového auta. Nebojte sa, nebudú tu žiadne falošné a zaslepené nasávacie otvory pre prúdenie vzduchu. Použilo sa viacero aerodynamických prvkov, ako napríklad spojlery na bočných prahoch či prieduchy za prednými blatníkmi. Tieto prvky nielenže umocňujú dizajn exteriéru, ale vďaka funkciám, ktoré plnia, dosahuje vozidlo maximálny výkon.

Sústredený na jazdu

Jednoduchý, vodorovne orientovaný prístrojový panel s nízko položeným štítom prístrojov poskytuje širší výhľad, aby ste sa mohli lepšie sústrediť na jazdu. Vďaka kombinácii 7-palcového TFT displeja a segmentového LCD displeja vie vodič za rôznych podmienok, počnúc každodenným používaním až po športovú jazdu, intuitívne a rýchlo rozpoznať dôležité informácie na digitálnom združenom prístroji. Anatomické športové sedadlo s pevnými bočnými oporami presne prenáša pohyby vozidla, pričom únavu vodiča znižuje na minimum. Na ľavej strane tachometra môže programovateľný merač zobrazovať ampéry, teplotu chladiacej kvapaliny alebo Lateral-G. Po zvolení Track Mode sa otáčkomer prepne z tradičného kruhového tvaru na lineárny graf s farebným zobrazením.

Príjemný interiér

Vnútri je kabína zahalená do čierneho čalúnenia s kontrastným červeným prešívaním na čalúnení predných sedadiel, kožou obšitého volantu, páky radiacej páky a páky parkovacej brzdy. Štandardom sú aj predné sedadlá s výkonným dizajnom a výškovo nastaviteľnými opierkami hlavy. Predné sedadlá vo výbave sú čalúnené materiálom Ultrasuede s červenými koženými doplnkami a majú dvojrežimové ovládanie vyhrievania sedadiel. Kožou potiahnutý volant integruje ovládacie spínače pre audio, tempomat a Bluetooth.

Výhradne manuál a vylepšený motor

BRZ ponúka na našom trhu výhradne precíznu šesťstupňovú manuálnu prevodovku. Subaru BRZ používa nový 2,4-litrový motor Subaru Boxer. Vďaka zväčšeniu zdvihovému objemu, celkovému zvýšeniu účinnosti na strane nasávania i výfuku a zníženiu trenia, dodáva tento motor v porovnaní s predošlým modelom o 15 % vyšší krútiaci moment. Prináša pocit plynulého zvyšovania otáčok a ostrú odozvu na stlačenie plynového pedála, zásluhou čoho si vychutnáte mohutnú akceleráciu a citeľný nárast výkonu.

Jedna výbava

Jediný stupeň výbavy v cenníku prináša prakticky všetko okrem automatickej prevodovky. Jediná položka, za ktorú si môžete priplatiť, je metalický lak za 590 eur. Finálna cena vozidla je 41 490 eur.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTento Golf zahanbí aj Touareg, vyrobia ho v Bratislave?
Nasledujúci článokToto čínske auto prekoná aj Sportage, na Slovensku si ho kúpite za…