Domov News Ušetríte tisíce. Škoda spustila predaj novej Scaly a Kamiqu

Ušetríte tisíce. Škoda spustila predaj novej Scaly a Kamiqu

Dnešným dňom zahájila Škoda objednávky na nové modely Kamiq a Scala, ktoré prešli faceliftom. Súčasne uvádza špeciálnu edíciu First Edition obsahujúcu bohatšiu výbavu v hodnote 3.169 eur len za zlomok tejto ceny. 

Špeciálna edícia prináša v oboch modeloch Škoda do výbavy niekoľko technologických riešení, ktoré zákazníci poznajú skôr z vyšších modelov alebo drahších výbavových stupňov. Za príplatok 99 eur získajú zákazníci v rámci First Edition k štandardnej výbave Essence navyše prvky ako multifunkčný volant, elektrické okná vpredu a vzadu, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča a spolujazdca, predné hmlové svetlá, tempomat, tkané koberčeky vpredu a vzadu, vyhrievané predné sedadlá, vyhrievané dýzy ostrekovačov predného skla, ukazovateľ stavu kvapaliny v ostrekovačoch, 8 reproduktorov, bezdrôtový SmartLink, lakťovú opierku s Jumbo Boxom či 4x USB-C konektory. To je extra výbava bežne v hodnote 1 392 eur, ktorá v rámci výhodného paketu stojí len príplatok vo výške 99 eur.

Škoda

Paket First Edition Plus, ktorý stojí 199 eur, dopĺňa do výbavy Selection volič jazdných režimov, elektrické otváranie a zatváranie piatych zadných dverí s virtuálnym pedálom, bezkľúčové ovládanie a štartovanie KESSY, alarm, predné parkovacie senzory, 10“ virtuálny kokpit, zadnú parkovaciu kameru, vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmavovaním, elektrické sklopné a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, Full LED Matrix predné svetlomety, dažďový senzor, Full LED zadné svetlá či hmlovky s corner funkciou. Tento balíček výbavy má v prípade modelu Kamiq hodnotu 2 857 eur. V prípade modelu Scala je vo výbave tiež predĺžené sklo piatych dverí či zatmavené zadné sklá Sunset, čo zvyšuje hodnotu výbavy až na 3 169 eur. Záujemcovia o limitovanú edíciu tak môžu ušetriť tisícky eur.

Modernizovaná Škoda Scala štartuje na cene 18 230 eur a Kamiq od 19 420 eur. Prvých kusov sa zákazníci dočkajú začiatkom roka 2024.

Advertisment

Škoda

Novinky v modernizovaných verziách Kamiq a Scala

Škoda Auto predstavila rozsiahlu modernizáciu modelov Scala a Kamiq v auguste. Scala teraz vyzerá, vďaka prepracovanej maske chladiča, užším svetlometom a novým predným a zadným nárazníkom s dynamickým dizajnom pripomínajúcim štúdiu Vision RS, ešte dynamickejšie. Kamiq má po novom väčšiu a vzpriamenejšiu masku chladiča. Nové nárazníky s výraznými difúzormi mu dodávajú robustnejší vzhľad. Pre model Kamiq charakteristické delené svetlomety majú navyše nové proporcie.

Obe vozidlá zároveň prichádzajú vôbec po prvý raz s Full LED Matrix svetlometmi. Tie umožňujú vodičom mať neustále rozsvietené diaľkové svetlá, a to bez toho, aby boli ostatní šoféri oslnení. Kamera v čelnom skle automaticky rozpozná okolité vozidlá a zabezpečí, aby neboli oslnené svetelným lúčom.

Ponuka motorov zahŕňa tri moderné jednotky TSI. Základným motorom je trojvalec 1,0 TSI s výkonom 70 kW (95 k) s manuálnou päťstupňovou prevodovkou. Motor 1,0 TSI s výkonom 85 kW (115 k) je k dispozícii s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Rovnakú kombináciu prevodoviek ponúka aj vrcholný štvorvalec 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k). Ten je vybavený systémom automatického odpájania valcov ACT, ktorý automaticky vypína dva vnútorné valce, a to v prípade, že ich výkon nie je potrebný.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.4 / 5. Počet hodnotení 28

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!