Domov News Kórejská X6-ka. Genesis GV80 Coupe oficiálne

Kórejská X6-ka. Genesis GV80 Coupe oficiálne

Spoznávame sériovú podobu Genesis GV80 Coupe. Vďaka pretrvávajúcemu záujmu o tento typ karosérie automobilka priviedla tento koncept k sériovej výrobe.

Odkedy automobilka produkujúca luxusné vozidlá spadajúca pod kórejský Hyundai predstavila koncept Genesis GV80 Coupe, ubehlo približne pol roka. Začiatkom apríla tohto kalendárneho roka na autosalóne v New Yorku automobilka prisľúbila sériovú podobu veľmi atraktívneho modelu s karosériou SUV-kupé. Svoj sľub dodržala. V predaji bude už od 11. októbra, má to však háčik. Dostupný je len pre Južnú Kóreu.

Genesis GV80 Coupe stojí z profilu

Naplnili očakávania

Ako už býva zvykom, automobilky vo väčšine prípadov nadchnú fanúšikov výborne vyzerajúcimi konceptami a štúdiami, avšak v sériovej podobe tieto kúsky za konceptami míľovými krokmi zaostávajú. V prípade Genesis GV80 Coupe je to však úplne iný príbeh. Produkčná verzia si zachovala všetky dizajnové prvky konceptu. Naďalej tak pôsobí športovým dojmom. Na výber máte medzi 20 a 22-palcovými diskami kolies, vo vrcholnej verzii nechýba ani štvorica koncoviek výfuku. Aby ste sa odlíšili od susedov, nakonfigurovať si svoj kúsok môžete v 13-tich rôznych farbách karosérie, pričom jedna z nich (Bering Blue) bola vyvinutá špeciálne pre tento model.

Genesis GV80 Coupe na ceste, v pozadí hory

Zmeny v interiéri

Keďže na zovňajšku sme zmeny na sériovom modeli oproti konceptu hľadali márne, musíme ich pohľadať v kabíne. Po otvorení dverí vám hneď do očí udrie obrovská, až 27-palcová obrazovka infotainmentu po vzore nemeckého konkurenta, BMW. Volič prevodovky a ovládač informačného rozhrania sú v trochu gýčovom, kryštálovom prevedení. Ďalšou, pomerne praktickou zmenou, sú zadné sedadlá. V koncepte sme mali možnosť vidieť dve samostatné športové sedadlá, avšak v tomto prípade boli nahradené trojmiestnou lavicou a vyhrala tak praktickosť nad vzhľadom. Aj v kabíne si zákazník môže svoje auto dokonale prispôsobiť svojim požiadavkám. Či už voľbou samotných materiálov alebo farebných kombinácií.

Advertisment

Genesis GV80 Coupe pohľad na interiér, palubnú dosku, displeje, volant a sedadlá

Poriadny výkon

Čo sa technickej špecifikácie týka, nový Genesis GV80 Coupe je vybavený automatickou prevodovkou a pohonom všetkých štyroch kolies. Nezávisle na tom akú motorizáciu zvolíte, v každom prípade vaša palivová nádrž pojme až 80 litrov paliva. Základ ponuky motorov tvorí benzínový 2,5-litrový radový štvorvalec, ktorý produkuje výkon 300 koní a krútiaci moment 422 Nm. Zlatú strednú cestu tvorí 3,5 litrová V6-ka s dvojicou turbodúchadiel. Jej výkon je 375 koní a 530 Nm. Na vrchole tejto pyramídy je rovnaký motor, ktorý dopĺňa elektrický kompresor a jeho výkon tak vzrástol až na 409 koní a 549 Nm.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 4

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!