Domov News Prehnal to s rýchlosťou, jeho Fabia skončila utopená v bazéne

Prehnal to s rýchlosťou, jeho Fabia skončila utopená v bazéne

Foto: Threads/dirtfishrally

Na rozdiel od iných foriem motoristického športu sa v rally jazdí po verejných cestách, ktoré často lemujú rodinné domy. A keď jazdec urobí nejakú chybu, razom môže byť aj váš bazén kdesi v zapadákove slávny po celom svete. Lebo len tak v nejakom bazéne sa nezvykne kúpať súťažný špeciál Škoda Fabia.

Ktovie, či jazdec Johannes Keferböck a jeho spolujazdkyňa Ilka Minor patria medzi takzvané ľadové medvede, no na Jännerrallye v severnom Rakúsku si nedobrovoľne vyskúšali kúpanie v poriadne studenej vode. A rovno aj s autom. Pretekať na zasnežených cestách, ktoré neraz skrývajú neviditeľný ľad a bojovať o sekundy, je niekedy skutočne náročné. Príliš veľká nájazdová rýchlosť do jednej z ľavotočivých zákrut sa postarali o to, že Fabia skončila v napustenom bazéne jedného zo súkromných rodinných domov.

JännerRally 2024 CRASH Johannes Keferböck |  Crash skoda Jännerrallye 2024 🇦🇹 Skoda Fabia RS ⚠️

Priebeh kurióznej nehody natočil jeden z divákov. Auto po nehode skončilo úplne ponorené do vody. Posádka však z neho dokázala relatívne rýchlo a bezpečne vystúpiť. Nie sú správy o tom, že by Keferböck alebo Minor utrpeli nejaké zranenia. Osud auta je menej jasný. Keďže zvalcovalo iba drevený plot, karoséria by nemala utrpieť veľké škody. Avšak napriek tisíckam testovacích kilometrov súťažná Škoda Fabia nie je vyvinutá na absolvovanie podobných vodných kúpeľov, takže tím sa bude zrejme musieť poobzerať po novom aute. A vy, keď najbližšie uvidíte na bazári podozrivo lacnú Fabiu so stovkami koní, sa uistite, že sa nehrala na ponorku.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokZmení svet? Donfgeng začal s výrobou elektromobilu Nammi
Nasledujúci článokTEST Renault Austral – najlepšie FWD SUV?