Domov Poradňa Týmto zimným gumám sa radšej vyhnite, v teste úplne pohoreli

Týmto zimným gumám sa radšej vyhnite, v teste úplne pohoreli

ADAC si posvietil na vlastnosti 18 zimných pneumatík pre strednú triedu. Vieme, ktoré v testoch dopadli najlepšie a vieme aj ktoré pohoreli. Je vyššia cena zárukou bezpečnosti? 

Nezadržateľne sa blíži obdobie zimných pneumatík. Spoločnosť ADAC si vyskúšala 18 pneumatík o rozmere 225/50 R17. Takýto rozmer je typický pre autá ako napríklad BMW radu 3 alebo Audi A4. Poďme sa teda pozrieť, ktoré zimné pneumatiky v testoch obstáli a ktorým sa naopak radšej vyhnite.

Test zimných pneumatík
Väčšina prešla s uspokojivou. 

Z celkových 18-tich pneumatík, ktoré boli v teste až 13 z nich v testoch obstálo so známkou “uspokojivé”. To samozrejme nie je žiadna výhra, no stále vám tieto pneumatiky poskytnú dostatočnú bezpečnosť v zimnom období. Všetky pneumatiky boli hodnotené hneď v niekoľkých aspektoch. Hodnotené boli vlastnosti za suchých podmienok, mokrých podmienok, na snehu a na ľade. Ďalej boli pneumatiky hodnotené v kategórií komfortu a spotreby paliva. V celom teste spomedzi pneumatík, ktoré ešte obstáli uspokojivo obstáli pneumatiky Maxxis Premitra Snow WP6 na poslednom mieste. Ich celkové hodnotenie sa ustálilo na hodnote 3,4. Oproti najlepšie hodnoteným pneumatikám s hodnotením uspokojivé, majú o 0,7 bodu viac. Zároveň však majú len o 15 eur nižšiu cenu ako Kleber Krisalp HP3.

Zimné pneumatiky: Maxxis Premitra Snow WP6
Zimné pneumatiky: Kleber Krisalp HP3
Obstáli najlepšie.

Zo všetkých testovaných pneumatík najlepšie obstáli tie od spoločností Dunlop, Michelin a Goodyear. Obstáli v testoch najlepšie, ale aj tak je výsledná známka “dobrý”. Na bronzovom mieste sa umiestnili pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+. S cenou 166 eur za jeden kus dostali číselné hodnotenie 2,5. Pneumatika umiestnená na druhom mieste je Michelin Alpin 6. Ich cena 169 eur a celkové hodnotenie 2,3. Síce táto pneumatika má rovnaké hodnotenie ako víťaz týchto testov, rozhodujúci aspekt v tomto prípade bol komfort. Víťazná pneumatika produkovala o niečo menší hluk. S cenou 161 eur sú pneumatiky Dunlop Winter sport 5 najlacnejšie z troch najlepších pneumatík. V tomto prípade neplatí, že najvyššia cena je zárukou toho najlepšieho.

Advertisement
Zimné pneumatiky: Dunlop Winter Sport 5
Týmto pneumatikám sa radšej vyhnite.

To najhoršie na koniec. Dve sady pneumatík v testoch dostali známku nedostatočný. Úplne na chvoste sa umiestnili pneumatiky Linglong Green-Max Winter UHP. Tesne pred nimi s rovnakým hodnotením 5,5 sa umiestnili Goodride Z-507 Zuper Snow. Obe pneumatiky zlyhali v testovaní na mokru alebo snehu, zatiaľ čo Goodride úplne zlyhali na snehu, pneumatiky Linglong neobstáli na mokrej vozovke. Síce tieto pneumatiky patria k tým najlacnejším z tohto rebríčka, ich obutie na vaše auto rozhodne neodporúčame. Pneumatiky môžu veľkou mierou ovplyvniť vlastnosti vášho auta a preto sa do kvalitných pneumatík rozhodne oplatí zainvestovať.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!