Domov SPRÁVY Elektromobilita Vieme koľko bude stáť najlacnejší ENYAQ iV ! Ako hlboko siahneme do...

Vieme koľko bude stáť najlacnejší ENYAQ iV ! Ako hlboko siahneme do vačku ?

Základný model elektrického SUV vozidla ŠKODA ENYAQ iV 50 dostalo svoju cenovku a zákazníci si ju už teraz môžu objednať.

Modelové portfolio prvého plne elektrického SUV ŠKODA ENYAQ iV sa rozširuje o ďalšieho člena. Ide o ENYAQ iV 50, ktorý ponúka výkon 109kW (148 koní). Kapacita batérie je 55 kWh a predpokladaný dojazd podľa známej normy WLTP je 362 kilometrov.

ŠKODA ENYAQ iV 50

Nový a prístupnejší model

Model ŠKODA ENYAQ iV 50 sa stáva oveľa prístupnejším pre klientov značky Škoda a vstupuje do ponuky automobilky v našej krajine. Ide o plne elektrický model, ktorý sa už v štandarde ponúka v prevedení STUDIO. V bohatej základnej výbave dostanú zákazníci aj interiér s látkovým poťahom sedadiel, dvojramenný multifunkčný kožený volant, 10 palcový infotainment systém s dotykovým displejom a dvojicou USB-C konektorov. Medzi prvky základnej výbavy patrí aj 5,3 palcový virtuálny kokpit a množstvo asistentov.

ŠKODA ENYAQ iV 50

Vodičom nového ENYAQu iV 50 budú asistovať FRONT ASSIST (ochrana chodcov s núdzovým brzdením), LANE ASSIST (asistent udržiavania v jazdnom pruhu), rozpoznávanie dopravných značiek a na cestách pomôže aj digitálna asistentka Laura. Ďalší komfort na palube zaručí automatická dvojzónová klimatizácia, podpora funkcie Smartlink, štvorica reproduktorov, Bluetooth a v neposlednom rade bezkľúčové štartovanie. V základnej výbave nechýba ani podpora prepojenia vozidla s aplikáciou ŠKODA CONNECT.

ŠKODA ENYAQ iV 50

Exteriér vozidla zaujme aj 18-palcovými diskami s krytmi ANDROMEDA. Výbava vozidla ENYAQ iV 50 môže byť doplnená zaujímavými akčnými paketmi. Zákazník má teda bohaté možnosti vo výbere doplnkovej výbavy.

Lepšia prístupnosť nabíjania ?

Túto zaujímavú novinku je možné si objednať na oficiálnej stránke www.skoda-auto.sk alebo aj u všetkých autorizovaných partnerov značky ŠKODA. Prvé vozidlá by mali prísť ku svojim majiteľom v treťom kvartáli tohto roku. Zákazníci majú možnosť zakúpiť si k vozidlu aj domáci ŠKODA wallbox pre jednoduchšie dobíjanie vozidla. Takéto riešenie preto zvýši komfort dobíjania a urýchli celkový proces nabíjania vozidla.

ŠKODA ENYAQ iV 50

ŠKODA taktiež pracuje na univerzálnej karte a aplikácii s názvom Powepass. Táto aplikácia bude k dispozícii už v čase, kedy na Slovensko dorazia prvé modely ENYAQ iV a bude slúžiť na sprístupnenie väčšiny nabíjacích staníc doma a v zahraničí.

A koľko za toto všetko zaplatíme ? Cena tohto modelu, totiž štartuje na sume 34 590 eur s DPH, čo spolu so štátnou dotáciou nie je vôbec zlé.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJŠKODA AUTO Slovensko
Predchádzajúci článokManhart MH3 a MH4: 600-koňové beštie v znamení zlata
Nasledujúci článokHonda prichádza s autonómnym riadením tretej úrovne