Domov SPRÁVY News Slintať je dovolené. Ford predstavuje najlepší Focus v histórii

Slintať je dovolené. Ford predstavuje najlepší Focus v histórii

Foto: Ford

Ford Focus ST Edition je stroj s pekelnými nastaveniami a má za úlohu rozdúchať silnú vášeň. Spoločnosť predstavuje azda najprepracovanejší Focus z dielne Ford Performance vyvinutý a pripravený na bežné cesty aj na pretekárske trate. Ford Focus ST Edition navrhli tak, aby odmenil svojich majiteľov pocitmi z pretekárskych áut na okruhu. Zároveň však poskytuje komfort rodinného auta na každodenné použitie.

Ford Focus ST Edition ponúkne svojim majiteľom maximálne pohodlie počas cesty na pretekársky okruh a po vjazde naň sa premení na „track day“ beštiu. Disponuje všetkými potrebnými funkciami z radu Ford Performance. Jedinečný exteriér v modrom laku s názvom Azura Blue s detailmi v lesklej čiernej rozhodne zaujme. No zahanbiť sa nedá ani interiér s prvkami „Motion Blue“, ktoré dodávajú nezameniteľnú exkluzivitu.

Ford Focus ST Edition
Foto: Ford
Skúšaný aj v „zelenom pekle“

„Nový Focus ST Edition predstavuje to najlepšie z Ford Performance v použiteľnom, každodennom balení,“ povedal Stefan Muenzinger, manažér Ford Performance pre Európu. “Športové technológie znamenajú, že vodiči nemusia robiť kompromisy v oblasti všestrannosti, ale stále si môžu užiť vzrušenie z jazdy na okruhu.”

Nové nastaviteľné odpruženie modelu Focus ST Edition z dielne Ford Performance sa dodáva ako štandard. Celkové nastavenie Ford dôkladne testoval v rámci v celej Európy, no neobišiel ani zelené peklo na Nordschleife. Obojsmerne nastaviteľný systém zavesenia kolies, vyrobený špecialistami na motoristický šport KW Automotive, obsahuje dvojité rúrkové kryty tlmičov z nehrdzavejúcej ocele a pružiny s práškovým nástrekom.

Ford Focus ST Edition
Foto: Ford
Viaceré možnosti nastavenia

Zníženie o 10 mm vpredu a vzadu v porovnaní so štandardným Focusom ST poslúži pre lepšiu rovnováhu a kontrolu. Zákazník má k dispozícii možnosť zníženia svetlej výšky až o 20 mm. Tuhosť pruženia je v porovnaní so štandardným Focusom ST zvýšená o viac ako 50 %. Focus vďaka nastaveniam podvozka dokáže ponúknuť ešte lepšiu ovládateľnosť v zákrutách. Focus ST Edition sa dodáva aj s technickým odporúčaním na správne nastavenie pruženia pre špecifické podmienky. Tým chce Ford maximalizovať zážitok pre majiteľov tohto vozidla.

Foto: Ford

Ľahké 19-palcové zliatinové kolesá znižujú neodpruženú hmotu o 10 percent v každom rohu vozidla. Kolesá sú konštruované procesom prietokového tvarovania, ktorý zhutňuje hliníkovú zliatinu. Tak si zachová svoju pevnosť v ťahu a zvýši sa odolnosť proti nárazom pri použití menšieho množstva materiálu. Znížená hmotnosť kolies znamená, že lepšie zvládajú rýchle zmeny smeru. Vďaka vysokovýkonným pneumatikám Pirelli P Zero Corsa máte počas jazdy maximálnu priľnavosť pre optimalizované zrýchlenie, brzdenie a zatáčanie.

Ford Focus ST Edition
Foto: Ford
3P – pripravený poskytnúť pohodlie

Focus ST Edition, ktorý je k dispozícii výhradne v konfigurácii päťdverového hatchbacku a šesťstupňovej manuálnej prevodovky, je vybavený 2,3-litrovým motorom EcoBoost s dvojitým špirálovým turbodúchadlom s nízkou zotrvačnosťou. Motor poskytuje výkon 280 koní a krútiaci moment 420 Nm. Výsledkom toho je zrýchlenie 0-100 km/h za 5,7 sekundy a maximálna elektronicky obmedzená rýchlosť 250 km/h.

Ford Focus ST Edition
Foto: Ford

Byť nadšeným vodičom by nemalo znamenať trpieť každodenným nedostatkom pohodlia. Ford myslel aj na pohodlie a doprial modelu Focus ST Edition aj voliteľné balíky výbavy a množstvo asistenčných systémov. Balík Driver Assist Pack obsahuje adaptívny tempomat s rozpoznávaním rýchlostných značiek a centrovaním jazdných pruhov. Do balíka patrí aj systém sledovania mŕtveho uhla s funkciou Cross Traffic Alert. Na spríjemnenie ciest nechýba ani prémiový sound systém B&O so subwooferom a desiatimi reproduktormi. Za zmienku stojí rozhodne aj Winter Pack s vyhrievaným volantom a čelným sklom.

Foto: Ford

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počet hodnotení 36

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJFord
Predchádzajúci článokTEST Mercedes-AMG GLC 63S E Performance – posadí BMW do kúta?
Nasledujúci článokNadšenie opadlo. Čínska kópia Porsche sa ľuďom rozpadá pod rukami