Domov SPRÁVY News 12-valec nahradili 8-valcom do zásuvky. Nový Continental GT je za rohom

12-valec nahradili 8-valcom do zásuvky. Nový Continental GT je za rohom

Foto: Bentley

Už vyše dve desaťročia patrí Bentley Continental GT medzi obľúbené dvojdverové luxusné kupé pre zákazníkov s chuťou na luxus. Tento model bude plne odhalený o mesiac, avšak Bentley nám už teraz ponúklo zaujímavé údaje o tejto novinke.

Exteriér Bentley Continental GT v podobe dvojdverovej siluety zostáva nezmenený. Pôvodná inšpirácia dizajnu pochádzala z Bentley R Type Continental z roku 1952, najrýchlejšieho štvormiestneho automobilu v tom čase. Interiér naďalej ostáva zahalený, no očakávame podobný luxus ako v ostatných modeloch s vylepšenou technológiou.

Výkon

Nové Bentley Continental GT sa neubránilo downsizingu a elektrifikácii. V poradí štvrtá generácia tohto modelu dostane úplne nové, hybridné hnacie ústrojenstvo, ktoré už poznáme z koncernových modelov Lamborghini Urus SE a Porsche Panamera Turbo E-Hybrid. Štvorlitrovému osemvalcovému agregátu s dvoma turbodúchadlami pomáha elektromotor. Táto hybridná sústava ponúka 782 koní a 1000 Nm krútiaceho momentu. Vďaka týmto šialeným číslam je nový Continental GT doteraz najvýkonnejším z pomedzi štyroch generácií, napriek tomu, že sa už pod kapotou nenachádza dvanásťvalec. Na elektrinu pritom dokáže podľa výrobcu prejsť 80 km.

Bentley Continental GT
Foto: Bentley

Nový Continental GT je vybavený aj najnovšou generáciou technológie podvozku. To znamená, že nechýba pohon všetkých kolies, vektorovanie krútiaceho momentu, riadenie zadnej nápravy a elektronický samosvorný diferenciál. Nachádza sa tu aj nové elektrické aktívne riadenie, ktoré má za úlohu zabrániť prevráteniu.

Model Continental GT stál za znovuzrodením značky Bentley

Continental GT bol pôvodne predstavený v roku 2002 a odštartoval znovuzrodenie značky Bentley. Auto malo transformovať biznis, odštartovať desaťnásobný nárast predaja a predefinovať Bentley pre modernú éru. Vplyv automobilu bol dramatický. Za štyri roky sa ročný predaj Bentley vyšplhal z približne 1000 áut na viac ako 10 000. Druhá generácia Continentalu GT bola predstavená v Paríži v roku 2010. Objednávky sa začali prijímať od októbra a dodávky sa začali začiatkom roka 2011. Druhá generácia bola uvedená na trh s W12. Po nej nasledoval nový 4,0-litrový motor V8, ktorý bol predstavený v roku 2012. V roku 2017 nasledovala tretia generácia, založená na novej platforme s novým motorom, novým zavesením kolies, novou elektrickou architektúrou, novou technológiou a novým dizajnom interiéru a exteriéru.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Bentley
Predchádzajúci článokPreplňovaný motor V12? Nie, ostaneme pri atmosfére, hlási známa značka
Nasledujúci článokJaguar hrá ruletu a všetko vsádza na jedno číslo