Bentley predstavilo úplne nový luxusný športový automobil Mulliner Bacalar, ktorý stojí skoro 2 milióny eur. Okrem toho má v palubnej doske zabudované 5 000 rokov staré drevo. 

Bentley Bacalar
Zdroj: Bentley

Tento Grand Tourer vyšiel z dielne Mullinar a je to najvzácnejší dvojdverový Bentley modernej éry. Na svete bude iba 12 kusov, z ktorých je každý jeden už predaný. To zaručuje raritu a exkluzivitu, pričom Bacalar ponúka vynikajúci luxus a dychberúci výkon.

Balacal má pohon všetkých štyroch kolies a je poháňaný 6-litrovou V12 s výkonom 650 konských síl a má osemstupňovú prevodovku. Drevo použité na palubnej doske je podľa Bentley výsledkom prirodzenej konzervácie v rašeliskách, jazerách a riekach východného Anglicka.

Vo vnútri remeselníci vytvorili kokpit ako žiadny iný. Architektúra systému Bacalar umožnila návrhárom spoločnosti Bentley Mulliner vytvoriť obmotaný dizajn, ktorý nielenže spája interiér a exteriér dohromady, ale tiež zdôrazňuje dvojmiestny charakter. Názov pochádza z mexického mesta, ktoré má tiež rovnomenné jazero.

Ako ste si určite všimli, dizajn vychádza z konceptu EXP 100 GT, ktorý bol predstavený minulý rok. Predná fasáda vrátane svetlometov, mriežky a dokonca nárazníka pochádza z vyššie uvedeného konceptu. Niektoré časti auta sú vyrobené z ľahkého hliníka, iné, ako vere a krídla, sú z uhlíkových vlákien. Niektoré komponenty sa vyrábajú pomocou technológie 3D tlače.

Bentley-Bacalar_interior_steering_wheel_instrument_cluster
Zdroj: Bentley

Toto majstrovské dielo má aj materiály pochádzajúce z etických zdrojov. Ide napríklad o farbu obsahujúcu popol z ryžových šupiek, spomínané 5 000 rokov staré drevo a prírodnú britskú vlnu. aj keď vyzerá veľmi podobne ako Continetal GT, jemné detaily robia z neho vozidlo, ktoré posunulo latku oveľa vyššie.

Každý Bacalar bude ručne vyrábaný v špecializovanej dielni spoločnosti Mulliner z závode Bentley v Crewe. Ten sa vyhlásil za prvú certifikovanú továreň na výrobu uhlíka pre zostrojenie luxusných automobilov sveta.

Zdroj: Bentley

Vozidlo bolo odhalené prostredníctvom online videa, keďže tohtoročný Autosalón v Ženeve bol zrušený kvôli hrozbe rozšírenia koronavírusu. Veríme, že naživo tento kúsok vyzerá ešte brutálnejšie a dúfame, že ho uvidíme ešte na parížskom autosalóne.

TEST Honda Civic Sedan 1,5 VTEC – rodinná limuzína s obrovským priestorom

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokDacia prinesie dostupný elektromobil do Európy, prekvapí cenou aj dojazdom
Nasledujúci článokŠportovo ladené Tarraco FR už aj u nás, Seat zahájil predaj