Domov SPRÁVY News Výkonnejšia než Octavia RS? Ostrý Kodiaq by mohol dostať…

Výkonnejšia než Octavia RS? Ostrý Kodiaq by mohol dostať…

škoda kodiaq RS končí kvôli emisiám
Zdroj: Škoda

Nová Škoda Kodiaq je tu a s ňou aj špekulácie o najostrejšej verzii. Neoficiálne správy tvrdia, že bude výkonnejšia ako Octavia RS.

Premiéra, na ktorú dlhé mesiace netrpezlivo čakal celý automobilový svet. Áno, na mysli máme svetový debut populárneho SUV z Mladej Boleslavi. Škoda Kodiaq dostala druhú generáciu, ktorá prišla takmer presne 6 rokov od prvého predstavenia tohto modelu na autosalóne v Paríži. Dizajnové zmeny sú vpredu len mierneho charakteru, no v zadnej časti je to úplne iná pesnička. Zadné svetlá totiž po novom spája horizontálny pás a značka tak prináša nový prvok do svojho dizajnového jazyka. Čo všetko priniesla nová generácia, sa dozviete v tomto článku.

Foto: Škoda

Škoda odhalila na svetovej premiére v Berlíne hneď niekoľko variantov, no najostrejší s prívlastkom RS medzi nimi chýbal. Ako vlajková loď bola označená verzia Sportline, no Autocar prichádza s informáciou, že automobilka chystá aj variant RS. Ten bol v prvej generácii najprv k dispozícii len s preplňovaným 2,0-litrovým dieselovým 4-valcom. S faceliftom ho však ostrý Kodiaq vymenil za benzínový agregát, ktorý disponoval výkonom 180 kW (245 k). Teda rovnaká konfigurácia ako v Octavii RS. To by sa však s novou generáciou Kodiaqu malo zmeniť.

Výkonnejšia než Octavia RS?

Správa magazínu Autocar totiž tvrdí, že výkon by mal narásť až na úroveň 270 koní. To by bol značný nárast oproti aktuálne najvýkonnejšej motorizácii (150 kW / 204 k), ktorú Škoda v Berlíne predstavila. Podobne ako predchodca, aj nová generácia Kodiaqu RS by mala byť vybavená dvojspojkovou 7-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá bude hnaciu silu posielať na obe nápravy.

To, že nová Škoda Kodiaq RS príde, potvrdil aj člen rady pre technický vývoj Johannes Neft. Zároveň však naznačil, že ostré SUV nepríde nevyhnutne v plug-in hybridnej konfigurácii. Vynára sa preto špekulácia, že by ostrý Kodiaq mohol prísť len ako tradičný spaľovák. Či sa tak naozaj stane, sa dozvieme až s ďalšími informáciami od samotnej automobilky.

Foto: Škoda / Nová Škoda Kodiaq

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počet hodnotení 8

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJAutocar
Predchádzajúci článokPoznáme prvé podrobnosti o vynovenej Mazde MX-5
Nasledujúci článokZa rozšafnosť politikov opäť zaplatíme. Vlastníctvo auta sa môže predražiť