Domov SPRÁVY News Koniec The Grand Tour? Clarkson, Hammond a May vraj natočili poslednú epizódu

Koniec The Grand Tour? Clarkson, Hammond a May vraj natočili poslednú epizódu

Foto: Amazon

Populárna šou The Grand Tour podľa neoficiálnych informácií končí. Trio v zložení Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May podľa všetkého natočilo vôbec poslednú epizódu, ktorá bude mať premiéru v roku 2024.

Nezameniteľný humor, skvelé autá a dychvyrážajúce špeciály z celého sveta. To sú hlavné ingrediencie, prečo si trojicu Clarkson, Hammond a May zamiloval celý motoristický svet. Najprv ako hlavných predstaviteľov legendárneho Top Gearu a od roku 2016 ako protagonistov ich novej šou menom The Grand Tour. Každý príbeh sa však raz skončí. Zdá sa, že koniec celosvetovo milovanej šou nastane budúci rok.

Boli aj na Slovensku

Prvé tri série The Grand Tour sa niesli v mierne upravenom formáte Top Gearu. V roku 2019 však trojica oznámila, že so šou ako ju poznáme končí a venovať sa bude celovečerným špeciálom, v ktorých sa vydali do rôznych kútov sveta. Mimo iného zavítali aj na Slovensko, čo u našej automobilovej komunity vyvolalo veľký ošiaľ. Takmer každý chcel aspoň na chvíľu vidieť legendy motoristického sveta.

The Grand Tour na Slovensku

Teraz však internetom kolujú informácie, že šou budúci rok definitívne skončí. Na rok 2024 je naplánovaný špeciál zo Zimbabwe, no podľa BBC bude aj posledný. „Podľa informácií BBC sa skúmajú možnosti novej inkarnácie seriálu,“ stojí v správe agentúry. To nevyhnutne neznamená koniec Grand Tour, no ani neprináša veľa pozitivity. Je to totiž len niekoľko dní, odkedy BBC ohlásilo ukončenie Top Gearu na dohľadnú budúcnosť.

The Grand Tour
Hammond, Clarkson a May. Foto: BBC
Jeremy dal nádej, že Grand Tour neskončí

Prvé špekulácie o konci programu vyšli na povrch už v januári 2023 po Jeremyho kontroverzných vyhláseniach ohľadom Meghan Markle z decembra 2022. Podľa vtedajších informácií sa Amazon Prime rozhodol nepredĺžiť seriál „Clarksonova Farma“ nad rámec súčasného kontraktu, čo naznačovalo Jeremyho odchod z platformy a teda aj koniec The Grand Tour. Tieto informácie sa však nepotvrdili, nakoľko Clarkson pred pár dňami na sociálnych sieťach ohlásil novú, v poradí štvrtú sériu jeho farmársko-zábavnej šou.

Aj to dáva fanúšikom nádej, že správy BBC sú nepravdivé a The Grand Tour bude aj naďalej pokračovať. Trio Clarkson, Hammond a May je síce na scéne už 20 rokov, no baví nás stále rovnako.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJBBC
Predchádzajúci článokAMG pre batoľatá – toto sú “najrýchlejšie” kočíky v hre
Nasledujúci článokTEST Renault Clio E-Tech 145 Esprit Alpine – keď je R.S. mŕtve