Domov TESTY Nové vozidlá Na toto SUV stoja Slováci v radoch. Vyskúšali sme jeho najnovší klon,...

Na toto SUV stoja Slováci v radoch. Vyskúšali sme jeho najnovší klon, ľudia ho budú milovať

Na prvý pohľad neprináša veľa zmien, no opak je pravdou. Zmenil sa predovšetkým interiér, pretože automobilka vypočula novinárov aj zákazníkov.

Príchod faceliftovaného modelu väčšinou znamená jednu pozitívnu správu pre zákazníkov. Ceny pôvodných kusov idú dole, pretože predajcovia potrebujú uvoľniť sklady pre príchod nových automobilov. To je aj prípad Tucsonu, pri ktorom ak sa rozhodnete siahnuť po kuse pred modernizáciou, môžete ušetriť aj vyše štyri tisícky. Len niekoľko týždňov pred prvou jazdou s týmto bestsellerom, ktorý sa drží na vrchných priečkach predaja vo svojom segmente na Slovensku aj v Európe, som so známou absolvoval tour po autosalónoch, keďže si chcela vybrať nové auto. Jedným z jej kandidátov bol aj Tucson. Prišli sme do predajne a pán nám s úsmevom na perách povedal, aby sme sa postavili do radu, pretože pred nami prišli ďalší traja záujemcovia. Dohodli by si nakoniec iný termín.

2024 Hyundai Tucson - Čo sa zmenilo? - PRVÁ JAZDA

Ale späť k novému Tucsonu. Pri pohľade naň sa naskytá jednoduchá otázka. Čo je vlastne nové? Áno, z exteriéru príliš veľa zmien nezbadáte. No pozornému oku neunikne jemne upravená maska, pribudli aj integrované LED smerové svetlá, kľúčové su však samotné svetlomety. Tie totiž po novom disponujú technológiou Matrix-LED, tak ako aj sesterský model Sportage.

Hyundai Tucson
Foto: Hyundai

Zmeny sa dotkli aj zadných skupinových svetiel, ktoré aktuálne už v základe získate s LED technológiou. Podstatnejšia zmena nastala v prípade zadného stieraču. Ten je dlhší, a tak dokáže efektívne zotierať väčšiu plochu ako doposiaľ. Umožnila to integrácia loga priamo do skla bez dodatočnej dilatácie.

Hyundai Tucson
Foto: Hyundai
Diesel ostal v ponuke

Motorizácie predstavujú štvorvalce s objemom 1,6 litra, k dispozícii je naftová verzia CRDi, benzínová TGDi a elektrifikované mild-hybridy, hybridy a plug-in hybridy, ktoré sú kombinované výlučne s benzínovým motorom. Novinkou je, že aktuálne máte možnosť vybrať si Tucson s pohonom oboch náprav aj s pohonom prednej nápravy prakticky pri každej verzii.

V ponuke ostala aj 6-stupňová manuálna prevodovka, ktorú je možné nahradiť známym sedemstupňovým automatom DCT. Pre hybridné a plug-in hybridné verzia však aj naďalej ostáva jedinou voľbou 6-stupňový automat. V prípade niektorých motorizácií výkon jemne klesol, no dorovnáva to práve pomoc elektrickej jednotky.

Krok správnym smerom

Prakticky kameň na kameni neostal v interiéri. Ten prešiel najradikálnejšou zmenou, aká pri faceliftoch nebýva zvykom. Kompletne zmenená architektúra palubnej dosky priniesla viac ergonomicky prívetivých riešení. Prakticky všetko, čo mohlo niekomu v prípade predchodcu prekážať, bolo zmenené. Klimatizácia dostala vlastný panel s otočnými ovládačmi a prehľadnými tlačidlami. Hyundai tak vypočul zákazníkov, ale aj novinárov a vracia sa k overenému funkčnému riešeniu.

Hyundai Tucson
Foto: Hyundai

Pribudol aj jednotný sklenený panel, ktorý združuje dvojicu displejov – jeden pre digitálny prístrojový štít a druhý pre infotainment. Stredová konzola poskytuje viac variability a úložných priestorov, pričom pred vodičom vôbec po prvýkrát možno pozorovať HUD (Head Up Displej). Podrobnejšie sme sa faceliftovanému Hyundaiu Tucson venovali v našom videu. Prvé jazdné dojmy vám prezradia tie základné informácie.

2024 Hyundai Tucson - Čo sa zmenilo? - PRVÁ JAZDA

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 2.7 / 5. Počet hodnotení 7

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokSúboj o prestíž a večnú slávu. 24h Le Mans už tento víkend
Nasledujúci článok120-ročná automobilka s logom bociana ukázala nechutne drahý hyperšport

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here