Na ženevskom autosalóne sa aktuálne predstavila zmenšenina modelu Stelvio – Tonale. Kompaktné SUV je založenej na rovnakej platforme ako Jeep Renegade.

Na trhu prémiových SUV-čiek je to ako keby ste sa prechádzali na preplnenom trhu s domácou zeleninou. Kráčate, vidíte kopu rôznych pochúťok, ale každá je niečím špecifická. A tak to momentálne vyzerá aj po debute úplne nového modelu Alfa Romeo – Tonale.

Taliansky výrobca automobilov odhalil koncepciu nového modelu a zaradil sa do radu za Stelvio. Pod kožou je Tonale založená na úplne rovnakej platforme ako Jeep Renegade, ale prináša nám kompletne iný pohľad ako jeho americká verzia.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Aj v tomto prípade sa konštruktéri inšpirovali úspechom a dizajnom staršieho brata Stelvio. A prečo nie? Keď je dizajn funkčný a púta pozornosť, tak ho netreba prerábať od najmenšej skrutky. Tonale  má výrazný ňufák s predĺženým predným previsom, tradičnou mriežkou v štýle Alfa a štíhlymi svetlometmi s troma žiarovkami.

Celkovo je vzhľad auta veľmi dravý a agresívny, a nám sa to páči! Dlhá kapota vedie cez čelné sklo až k nízkej streche a prelína sa so zadným koncom. Pravdepodobne ale bude výrobný model ešte upravený o iné spätné zrkadlá či koncové svetlá, ktoré sa nám zdajú malé.

Nie sú zatiaľ informácie o motorizácii a použitých agregátoch, ale dá sa povedať, že pohonné jednotky budú stiahnuté z iných segmentov v rámci skupiny FCA. Baviť by sme sa mohli aj o najnovších zážihových motoroch Firefly, ktoré sa nachádzajú v mechanicky podobnom Fiat 500X, ale s poriadnou atrakciou hybridného pohonu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Autosalón Ženeva: Výstavná premiéra Škoda Kamiq a Vision iV

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!