Domov Elektromobilita GreenWay spustil svoj najväčší nabíjací hub na Slovensku, nachádza sa…

GreenWay spustil svoj najväčší nabíjací hub na Slovensku, nachádza sa…

Foto: Greenway

Spoločnosť GreenWay Infrastructure uviedla do prevádzky svoj najnovší a najväčší nabíjací hub v nákupnom centre Bory Mall v Bratislave. S počtom osem DC konektorov od jedného operátora na jednom mieste je táto lokalita slovenským rekordérom. Deväť vyhradených parkovacích miest zas znamená, že nabíjanie tu bude pre záujemcov dostupné bez zbytočného čakania.

„Tento moderný a technologicky pokročilý nabíjací hub je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám širokej škály používateľov. Či už ide o návštevníkov nemocnice a obchodného centra Bory Mall, obyvateľov Lamača, Dúbravky, Devínskej Novej Vsi, Záhorskej Bystrice a celého Záhoria alebo vodičov prichádzajúcich z Českej republiky, tento hub poskytuje rýchle a efektívne nabíjanie pre všetkých elektromobilistov,“ povedal pri slávnostnom otvorení CEO GreenWay Peter Badík. Zdôraznil, že spoločnosť ho vybudovala z vlastných zdrojov bez použitia dotácií.

GreenWay otvorenie nabíjacieho hubu
Foto: GreenWay
8 nabíjačiek

Atraktívna lokalita v blízkosti diaľnice, nemocnice, rezidenčnej štvrte a rušného nákupného centra je na zriadenie tohto rekordného nabíjacieho hubu ako stvorená. V červenej zóne podzemnej garáže, dostupnej vjazdom od nemocnice Bory, je dostupné široké spektrum nabíjacích možností s rôznymi výkonmi a konektormi: Delta 200 kW (2x CCS), Delta 150 kW (2x CCS), Delta slim 100 kW (2x CCS), Delta slim 50 kW (2x CCS + AC) a Delta wallbox 25 kW (1x CCS a 1x CHAdeMO), vďaka čomu je zabezpečená kompatibilita so všetkými typmi elektromobilov. Samozrejmosťou je sofistikovaný systém energetického manažmentu, ktorý v reálnom čase vyhodnocuje potreby a obsadenosť jednotlivých konektorov a prispôsobuje ich okamžitý výkon.

„V aktuálnej fáze rozvoja elektromobility na Slovensku je budovanie podobných veľkých hubov nevyhnutnosťou, pretože bezproblémová dostupnosť služieb nabíjania je kľúčová pri rozhodovaní potenciálnych nových majiteľov elektrických vozidiel,“ povedal na slávnostnom otvorení riaditeľ Slovenskej asociácie pre elektromobilitu (SEVA) Patrik Križanský.

GreenWay nabíjačka Bory mall
Foto: GreenWay
Zelená energia

Peter Badík k tomu dodáva: „Otvorením tohto hubu sa nám podarilo dosiahnuť významný míľnik v našom úsilí o budovanie spoľahlivej a dostupnej infraštruktúry pre elektromobilistov. Aktuálne máme len na Slovensku v prevádzke presne 600 nabíjacích konektorov na 230 lokalitách, z čoho 220 konektorov je DC a 380 AC. Tento hub posilňuje našu pozíciu lídra v tomto regióne – veď v rámci celej siete GreenWay bude do konca roka dostupných už 3000 konektorov na viac ako 800 lokalitách.“

Výnimočnosť projektu podčiarkuje fakt, že hub je napájaný výlučne zelenou energiou z lokálnych obnoviteľných zdrojov, ktorú zabezpečuje spoločnosť Greenlogy. „Každý, kto si vozidlo nabije na tomto hube, si môže byť istý, že jeho mobilita má na životné prostredie ten najmenší možný vplyv. Podporujeme výrobu energie z obnoviteľných zdrojov a pomáhame znižovať emisie.“ hodnotí parametre udržateľnosti hubu Michal Mydlo, COO spoločnosti GreenWay.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTECH TEST Motorola Edge 40 Neo – kráľ strednej triedy?
Nasledujúci článokTEST JAZDENKY: Volkswagen CC po 100.000 km