Domov Lifestyle Alpine A110 sa predstavuje v limitovanej verzii ako pocta rallye úspechu

Alpine A110 sa predstavuje v limitovanej verzii ako pocta rallye úspechu

Alpine A110 sa teší naozaj veľkej obľube. Model vychádzajúci z histórie si medzi fanúškmi drží svoje popredné miesto a teraz prichádza v limitovanej verzii.

Samotný model Alpine A110 nadväzuje na svojho staršieho brata s ktorým automobilka dokázala zožať nie malé úspechy v pretekoch rallye. Po novom francúzska automobilka prichádza s limitovanou 150 kusovou edíciou. V tejto oslavujú súťažné auto, ktoré sa zúčastnilo pretekov Tour de Corse.

Prepojenie starého a nového modelu v ikonickom lakovaní na prvý pohľad vyzerá naozaj fascinujúco. Tak, ako auto z roku 1975 aj novinka je odetá do žiarivo žltého kompletu, ktorý je doplnený o čierno – biely polep na boku a čiernu kapotu. Zaujímavo poňatá je číslica 7, s ktorou niekdajší model pretekal. Toto číslo sa aktuálne nachádza na zadnej strane A110-tky. Vrchná časť sedmičky je poňatá svetlom a znej padajú dole čiarky. Ak by ste zabudli na názov limitovanej verzie, pripomenie vám ju plaketa na prednom nárazníku. Celkový dojem rallye vozidla dopĺňajú biele 18“ kolesá Grand Prix a oranžové brzdové strmene značky Brembo.

Keď je aj druhé miesto úspechom

Rovnakou nôtou hrá aj interiér. Rovnakú kombináciu exteriéru teda nájdeme aj po otvorení dverí a športovosti dodávajú grády anatomické sedadlá značky Sabelt Racing. Aj na nich nájdeme plaketu poukazujúcu na Tour de Corse 75. Za príplatok môžete mať aj športové bezpečnostné pásy. Palubná doska však nie je tak oklieštená, ako tomu býva v pretekárskych autách. Tu nájdete plnohodnotný infotainment, ktorý je kompatibilný so všetkými smartfónmi. Každý vyrobený kus má aj svoje vlastné poradové výrobné číslo.

Rallye Tour de Corse sa prvý krát jazdila v roku 1956. Ročník 1975 však bol jeden z najnáročnejších vôbec. Do kolobehu vyrazilo 77 posádok, no do cieľa došlo iba 22. Alpine A110 pred poslednou etapou strácala pól minúty na dominantnú Lanciu Stratos HF. Cieľovú pásku pretli obe autá v rovnakom čase, no keďže sa posádke jazdiacej v Alpine A110 nepodarilo stiahnuť náskok, tak skončili na druhom mieste. Aj to bol pre automobilku veľký úspech.

Objednávky sa začali zbierať 17.júna. Ceny vo francúzsku boli stanovená na 80.000 eur. Rozdiel oproti štandardnej A110S je +8,5 tisíca eur za exkluzivitu. Žiaľ, to je osud exkluzívnych vozidiel.

A110 Tour de Corse 75

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJalpinecars.com
Predchádzajúci článokNissan Ariya konečne pozná slovenské ceny. Dokáže sa u nás presadiť?
Nasledujúci článokNa Slovensku vzniká najväčšie múzeum áut v strednej Európe. Nájdete tam naozajstné skvosty