Veľmi sľubný začiatok kvalifikácie. Maťo Homola sa dokázal priblížiť na dosah svojim včerajším časom a naznačil, že by mohol zabojovať o pozície v prvej desiatke. Napriek obrovskej snahe nedokázal zrýchliť. Vyskúšal ešte poslednú možnosť, a to vyčkať na posledné sekundy, kedy budú na trati najlepšie podmienky. 

Trať sa síce rýchlo zohrievala, no Maťo Homola z nej nedokázal vyťažiť maximum a jeho výkon stačil len na 22. miesto. Už v prvom sektore stratil viac ako 0,5 s a strata sa vo zvyšných prehĺbila až na 1,590 s. “Keďže pneumatiky fungujú len 1 a pol kola, mali sme v kvalifikácii 3 rýchle kolá. V posledných sekundách som vyštartoval na trať, aby som mal najlepšie podmienky, no hoci som nespravil nejaké výrazné chyby, čas som nedokázal výrazne zlepšiť. Niečo s autom nebolo na 100 %, hoci môj tímový kolega dosiahol na prvú desiatku. Mne to, žiaľ, nevyšlo to tak, ako by som chcel. Mrzí ma, že som sklamal aj fanúšikov, ktorí držali palce,” skonštatoval po kvalifikácii Maťo.

Maťo štartoval do prvých pretekov víkendu z 22. miesta. Krátko po štarte došlo ku veľkej kolízii medzi Micheliszom a Mullerom, po ktorých skončil Muller na ochranných bariérach a preteky boli na viac ako 30 min. prerušené. Reštart prebehol za neutralizačným vozidlom, Maťo získal 2 miesta a pohyboval sa na 20. mieste. Pozitívne výsledky pre tím a značku Peugeot priniesol Maťov tímový kolega Aurelien Comte, ktorý do cieľa ubránil výborné druhé miesto, ktoré získal po výbornom štarte.

Maťo Homola nakoniec skončil na 18. pozícii. “Neviem ako to opísať. Určite to nie je len o mne, niečo je s autom. Rozdiel viac ako 2 sekundy na kolo oproti Aurelienovi je priepastný, veď celú sezónu sme od seba len 2 desatiny, raz ja vpredu, raz on. Tím musí skutočne detailne prehliadnuť auto a spoločne musíme zanalyzovať dáta. Nakoniec sa chcem na to celé poriadne vyspať a zajtra s čistou hlavou ísť do ďalšej kvalifikácie a dvoch pretekov. Ďakujem za priazeň a držte palce!”, uzavrel deň Maťo Homola.

V pondelok je hneď ráno naplánovaná kvalifikácia a potom dvoje preteky. Oboje budú vysielané na tv programe Eurosport.

Zdroje: MaťoHomola | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJMaťo Homola
Predchádzajúci článokBack in time: Lancia Delta – auto, ktoré nebolo iba na rally.
Nasledujúci článokOpel Corsa GSi: Zaslúži si niesť meno slávnych predchodcov?