Prvá decembrová noc nám v hlavnom meste okrem prekvapenia v podobe snehovej nádielky priniesla aj (ne)prekvapenie v podobe chýbajúcich cestárov. 

V noci z 30. 11. na 01. 12. sa v Bratislave okolo 23:30 spustilo sneženie ktoré malo neblahé následky. Alebo by sme mohli povedať prekvapivé následky? Do redakcie nám prišlo niekoľko amatérskych videí a fotografií z hlavného mesta. Nebolo by na tom nič čudné, keby fotografie neznázorňovali neupravené cesty Bratislavy prekryté miestami vyše 2 cm súvislého snehu. Zarážajúce na tejto celej situácii je avšak reakcia, resp. oneskorenie cestárov, ktorí začali upravovať vozovku až po niekoľkých hodinách sneženia.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Okrem fotografií sme dostali aj videá:

Križovatka ciest Bajkálska-Trnavská v Bratislave
2:00 – cca 2h 30min od začatia sneženia.

Rožňavská v Bratislave
2:26 cca 3h od začatia sneženia

Niektoré cesty neboli plne upravené ani do 7:00 ráno. Preto sa nám vynára otázka. Budú takto cestári, ako aj všetky zložky starajúce sa o chod cestných komunikácií v hlavnom meste, postupovať s takou veľkou časovou odozvou?

Historicky sa môže zdať, že Bratislavčania sú zvyknutí na snehové kalamity už pri niekoľkých cm snehu. No žarty bokom. Čakať 3 hodiny, resp. v niektorých prípadoch aj 7 a viac hodín na úpravu komunikácie presahuje aj slovenské meradlá. A teraz si predstavte takúto (ne)reakciu v bežný pracovný deň. Vidíte pred sebou, aký neskutočný chaos by spôsobil tento v decembri neočakávaný meteorologický jav?

Dôvodom takýchto oneskorených reakcií môže byť okrem iného aj stále nezazmluvnená zimná údržba ciest a chodníkov. Mesto sa síce snaží údržbu zazmluvniť, no nie je trocha neskoro riešiť tieto otázky keď nám už „tečie do topánok“?

Zdroje: TA3 | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!