Domov News Cupra rozširuje ponuku motorov a vybavenia modelu Ateca

Cupra rozširuje ponuku motorov a vybavenia modelu Ateca

Cupra rozširuje ponuku motorov a vybavenia modelu Ateca. K pôvodnému motoru 2.0 TSI s výkonom 221 kW (300 k) pribudli ďalšie dva motory TSI s výkonom 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k).

Cupra Ateca bol prvý model mladej značky, ktorý mal zásadný význam pre jej počiatočný rast. Teraz kompaktné SUV dostáva nové portfólio motorov. K pôvodnému turbodúchadlom prepĺňanému benzínovému štvorvalcu 2.0 TSI s výkonom 221 kW (300 k) pribudnú dva slabšie benzínové štvorvalce – 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a 2.0 TSI s výkonom 140kW (190 k).

Nové motory sa budú štandardne montovať so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Menší motor poháňa predné kolesá, väčší agregát sa štandardne kombinuje so systémom pohonu všetkých kolies 4Drive.

Cupra Ateca

Cupra Ateca bol kľúčovým modelom pre značku ako základný pilier jej rastu. Teraz sme sa sústredili na maximálne rozšírenie ponuky, ktorá by uspokojila ešte viac požiadaviek zákazníkov,“ povedal Kai Vogler, člen predstavenstva Cupra pre predaj a marketing. „S novou ponukou motorov je našou ambíciou posilniť predaj modelu Cupra Ateca podľa rovnakého vzoru, aký sme použili pri modeli Leon.

Cupra Ateca

Nové motory 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a 2.0 TSI s výkonom 140 kW (190 k) spĺňajú požiadavky na dynamiku modelu Cupra a spolu s modifikovaným dizajnom karosérie a interiéru, ako aj novými prvkami vybavenia na želanie poskytujú zákazníkom širšie možnosti na uspokojenie ich individuálnych požiadaviek.

Cupra Ateca

Osviežený dizajn

Vonkajší dizajn osviežil modifikovaný tvar difúzora v zadnom nárazníku, ktorý dodáva zadnej časti karosérii výraznejšie modelovaný vzhľad. V kabíne športový vzhľad umocňujú škrupinové športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy spolu so športovým volantom, ktorý môže byť na želanie doplnený „ovládacími satelitnými tlačidlami“ na štartovanie motora a priamu voľbu športového jazdného režimu Cupra. Dizajn interiéru dotvárajú špecifické výplne dverí a prešívanie v medenej farbe.

Nová ponuka motorizácií a vybavenia sa bude dať objednať od budúceho týždňa.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokMercedes-AMG sa lúči s Géčkom limitovanou edíciou Grand Edition Limited
Nasledujúci článokDo dražby mieri ohorený vrak Ferrari, môže sa predať za státisíce