Domov News Predaju áut v Európe kraľuje Tesla

Predaju áut v Európe kraľuje Tesla

Tesla Model Y
Foto: Tesla

Tesla zobrala predaje v Európe útokom a za prvý polrok uspela najviac s Modelom Y. Rastú však aj iné značky, napríklad znovuzrodené MG s výrazným čínskym vplyvom.

Predaje áut v Európe za prvý polrok vzrástli. Poznáme tak tých, ktorým sa darilo najviac a ktorým o niečo menej. Medzi tých najúspešnejších patrí napríklad Tesla, darilo sa však aj MG a Škode. Tesla sa jednoducho v Európe rozbehla a výrazne zväčšuje svoj podiel na trhu. Model Y sa stal za prvý polrok najpopulárnejším osobným automobilom na starom kontinente. Nejde však iba o tento model, darí sa aj tým ostatným z portfólia americkej značky.

Podiel sa viac než zdvojnásobil

Tesle sa podarilo za prvý polrok predať 185 238 vozidiel. To ukazuje, že došlo k nárastu v porovnaní s minulým rokom o 117 %. Ak by sme sa však pozreli na celkový podiel predaných automobilov, Tesla drží 2,82 % podiel. Celkovo, ako značka, sa umiestnila na 16. priečke. Najväčšie zastúpenie má Volkswagen, Toyota a prvú trojku dopĺňa Audi. Pre zaujímavosť, česká Škoda skončila na 8. mieste.

Titul najpredávanejší model za prvý polrok v Európe ale získala už spomínaná Tesla a jej Model Y. Celkovo sa predalo viac než 136 tisíc kusov. Nasleduje na druhom mieste Dacia Sandero s viac než 123 tisíc predanými automobilmi a tretiu priečku obsadil model Volkswagen T-Roc so 111 tisíc predanými kusmi.

MG slušne rastie

Spomínali sme už obrovský nárast podielu na trhu v prípade Tesly. Netreba však zabúdať ani na iné značky. Pochvalu si určite zaslúži značka MG, ktorá si polepšila zo svojho minuloročného podielu 0,82% na 1,59 %. MG rozhodne dokáže využiť svoje meno, ktoré rezonuje v rámci Európy najmä ako odkaz minulosti. Číňania, ktorí vlastnia pôvodne britskú značku, ponúkajú zaujímavé a aj cenovo dostupné automobily, čo na klientelu v rámci Európy zjavne funguje. Ide o ukážku toho, ako sa aj čínski výrobcovia automobilov dokážu presadiť a zvyšovať podiel svojich výrobkov na trhu.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokBudeme chodiť o 30 rokov počúvať zvuk benzínových motorov do múzea?
Nasledujúci článokTáto štartovacia power banka nakopne aj 4-liter, stojí iba 51 €