Domov News MG HS má po facelifte, cena šla dole

MG HS má po facelifte, cena šla dole

Foto: MG

Benzínové SUV MG HS dostalo po modernizácii osobitejší dizajn, takže si ho už na ceste s modelom ZS nespletiete. S cenovým bonusom ho je možné navyše kúpiť lacnejšie ako v prípade starého modelu.

MG HS dostalo inak tvarovanú a zväčšenú masku chladiča s vertikálne orientovanými lamelami, nové nárazníky a diódové svetlá. Upravili sa aj zadné svetlá a koncovky výfukového systému. MG teraz HS dodáva s novými dizajnmi 18-palcových kolies. Čiže všetko klasické retuše typického faceliftu.

Pohon zostal bezo zmien. Pod kapotou naďalej pracuje preplňovaná jedna-päťka TGI s výkonom 162 koní, ktorú je možné spojiť buď so 6-stupňovým manuálom alebo 7-stupňovým automatom. V oboch prípadoch sa krútiaci moment 250 Nm prenáša výhradne na predné kolesá. V oboch konfiguráciách trvá zrýchlenie z 0 na 100 km/h 9,9 sekundy, maximálna rýchlosť je 190 km/h, akurát manuál je o 2 deci benzínu úspornejší (7,4 vs 7,6 l/100 km) V kabíne výraznejšie zmeny nenastali. Infotainment dostal nový softvér, takže jeho reakcie by mali byť plynulejšie a rýchlejšie. Batožinový priestor má objem 580 litrov.

MG HS interiér
Foto: MG
V predaji od 26.470 eur

Plug-in hybridnej verzii EHS sa facelift zatiaľ nedotkol. Táto disproporcia by sa mala napraviť v priebehu budúceho roka. Základná cena MG HS začína na čiastke 26.470 eur za výbavu Emotion a manuálnou prevodovkou. Už tento základ obsahuje 6 airbagov, LED svetlomety, predné aj zadné parkovacie senzory, vyhrievanie predných sedadiel, klimatizáciu, navigáciu, tempomat či digitálny prístrojový panel. Verzia Excite s automatickou prevodovkou začína na sume 28.120 € a ďalej navyše obsahuje adaptívny tempomat či asistent pre jazdu v dopravnej kolóne. Vyššie výbavy Elegance a Exclusiv (líšiace sa iba použitím manuálu, resp. automatu) ďalej obsahujú 360-stupňový kamerový parkovací systém, panoramatické strešné okno, kožené čalúnenie sedadiel, ambientné osvetlenie, elektricky otvárateľné dvere batožinového priestoru alebo 18-palcové kolesá. Paket Style s tmavým čalúnením stropu a čierno-červeným koženým čalúnením sedadiel je k dispozícii za 780 eur.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.2 / 5. Počet hodnotení 13

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokStarý olej v prevodovke? Jaguar s ním vyhráva preteky
Nasledujúci článokRenault 5 sa vyzlieka, svetu ukáže citlivý údaj