Domov News Burmester, 4D zvuk, je vám to málo? Pripravte sa na Dolby Atmos...

Burmester, 4D zvuk, je vám to málo? Pripravte sa na Dolby Atmos podcasty

Foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz na výstave CES 2024 predstavil celý rad digitálnych inovácií. Stredobodom pozornosti sa stal nový virtuálny asistent MBUX využívajúci umelú inteligenciu a trojrozmerné grafické zobrazenia. Ďalšou novinkou je hudobný zážitok MBUX SOUND DRIVE. Bol vyvinutý v spolupráci s americkým podnikateľom will.i.am. V kooperácii s Audible a Amazon Music Mercedes zase pozdvihuje zvuk hovorených príbehov, ako sú podcasty a audioknihy.

Nový virtuálny asistent MBUX je založený na systéme MB.OS a zákazníkom predstavuje nový dizajn vrátane prirodzenej a empatickej interakcie. Pomocou štyroch rôznych emócií sa virtuálny asistent prispôsobuje potrebám cestujúcich. Využíva generatívnu umelú inteligenciu a proaktívnu inteligenciu na umožnenie jednoduchého a komfortného života vo vozidle. Aj priestorová navigácia MBUX využíva potenciál operačného systému MB.OS a najnovšej trojrozmernej grafiky herného enginu.

MBUX SOUND DRIVE zase mení spôsob počúvania hudby vo vozidle. Vďaka pokrokovému softvéru hudba dokáže reagovať na štýl jazdenia. Každá jazda sa tak môže premeniť na dynamickú hudobnú cestu. Prostredníctvom kooperácie s celosvetovo prvou streamovaciou službou pre retro hry Antstream Arcade sa do vozidiel Mercedes-Benz dostanú tiež široké možnosti hrania hier založených na cloude (Cloud-Gaming). Okrem toho má Mercedes svoju vlastnú predstavu o zábavných hrách. Futuristická hra Runner kombinuje výpočtový výkonu infotainmentu MBUX so snímačmi a aktuátormi v interiéri vozidla. Táto funkcia bude čoskoro predstavená v Triede E.

Foto: Mercedes-Benz
Dolby Atmos podcasty

Ďalšou premiérou zábavnej techniky vo vozidlách značky Mercedes-Benz sú podcasty, audioknihy a hry vo zvukovom formáte Dolby Atmos. Cestujúcich obklopí multidimenzionálny zvuk s mimoriadne priestorovou reprodukciou a čistotou. Cestujúci sa tak ocitnú doslova v centre rozprávaného príbehu. Základom tohto fungovania je integrácia zvukového formátu Dolby Atmos do 4D a 3D ozvučovacieho systému Burmester. Oba systémy sú vo vozidlách Mercedes-Benz prítomné za príplatok s najnovším infotainmentom MBUX. Začlenením aplikácií Audible a Amazon Music do systému MBUX získajú zákazníci okamžitý prístup k čoraz väčšiemu výberu audiokníh, podcastov a hudby s technológiou Dolby Atmos. Podmienkou je predplatné u týchto poskytovateľov. Svojho obľúbeného autora, moderátora podcastov alebo hudobníka môžu počuť tak intenzívne, že majú pocit, akoby s nimi sedel vo vozidle. Ide o rozprávanie audiopríbehov, aké vo vozidle ešte nebolo možné zažiť.

Dolby Atmos podcasty vo vozidle Mercedes-Benz
Foto: Mercedes-Benz
V akých autách sa služby objavia?

Tieto služby sa začnú zavádzať v treťom štvrťroku prostredníctvom aktualizácie vzduchom v novej Triede E, ako aj v novom kupé a kabriolete CLE, teda v modeloch, ktoré sú vybavené infotainmentom MBUX tretej generácie. V budúcnosti sa plánuje ďalšia implementácia pre nástupnícke modely. Služba Amazon Music so zvukovým formátom Dolby Atmos je k dispozícii v modeloch so systémom MBUX druhej generácie, ktoré sa vyrábajú od decembra 2023. Zákazníci s účtami Audible a Amazon Music majú prístup k obom aplikáciám a ich príslušnému obsahu s technológiou Dolby Atmos.

MBUX SOUND DRIVE

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJMercedes-Benz
Predchádzajúci článokVynález, ktorý upadol do zabudnutia príliš rýchlo
Nasledujúci článokROZHOVOR: bio-zložka neničí autá, je však nebezpečná pre…