Domov Poradňa Všetko, čo potrebujete vedieť o čistení DPF filtra

Všetko, čo potrebujete vedieť o čistení DPF filtra

Nakoľko sú filtre pevných častíc už roky štandardom naftových vozidiel a autá majú vysoký kilometrový nájazd, mnohé dielne musia čoraz častejšie riešiť problémy alebo výmenu tohto komponentu.

Ako správne a ideálne bez námahy a straty peňazí filter čistiť a čo všetko by ste o tomto procese mali vedieť?

Čo je automatická regenerácia DPF filtra?

Len minimum z nás asi milo prekvapí nový filter pevných častíc s výhodnou cenou. Aby bola preto potreba výmeny DPF filtra čo najmenšia a ušetrili ste na drahých náhradných dieloch, už vo výrobe sa predajcovia áut snažili dodať filtru také vlastnosti, ktoré zaručia jeho dlhú výdrž. V praxi to znamená, že výrobcovia takýchto vozidiel integrovali do systému riadenia motora režim regenerácie.

Riadiaca jednotka tak spúšťa regeneráciu, teda čistenie filtra cyklicky a automaticky. V akom intervale takáto regenerácia funguje, závisí od viacerých parametrov. Čím väčší je vplyv týchto parametrov a faktorov, tým menšiu službu filtrácie zariadenie poskytuje a je čas na jeho výmenu.

Ekologické čistenie je najlepšie riešenie

Aby ste nemuseli utrácať peniaze, čas a zaťažovať nebezpečným odpadom vzácnu prírodu, môžete využiť namiesto kúpy – profesionálne ekologické čistenie DPF filtra.

Celý proces je výhodný preto, lebo sa vykonáva pod dohľadom odborníkov a na certifikovaných prístrojoch, ktoré sú testované a overené Slovenskou legálnou metrológiou. Čistenie filtra s takýmto prístupom znižuje zaťaženie DPF filtra sadzami a popolom do takej miery, že riadiaca jednotka opäť umožňuje regeneráciu. Vďaka certifikovaním prístrojom môžete obnoviť účinnosť filtra na viac ako 90 %, čím si ušetríte čas, peniaze a zvýšite výkon auta pri jeho nízkej spotrebe.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokChiptuning: Väčší výkon a ťah bez investície do nového auta
Nasledujúci článokPaletové a vysokozdvižné vozíky sa postarajú o efektívnosť logistiky za vás