Domov SPRÁVY Doprava Destruction Derby na D1 pod Tatrami: kamióny zrážali osobáky ako kolky, diaľnica...

Destruction Derby na D1 pod Tatrami: kamióny zrážali osobáky ako kolky, diaľnica sa premenila na vrakovisko

FOTO: tvnoviny.sk

Uplynulý víkend potrápilo motoristov najmä počasie. Kvôli hustému sneženiu a dopravným obmedzeniam ľudia najmä na severe Slovenska čakali v hodinových kolónach. Najhoršia situácia bola na diaľnici D1, kde sa zrazilo vyše 30 áut.

Na diaľnici D1 v úseku Spišský Štvrtok-Poprad došlo v sobotu k hromadnej dopravnej nehode približne tridsiatich vozidiel. Ešte pred tým sa v opačnom smere stala ďalšia havária, pri ktorej došlo k zrážke ôsmich áut. Polícia následne tento úsek diaľnice kompletne uzatvorila.

Teplota aj tolerancia na bode mrazu

Napriek hrozivo vyzerajúcim záberom z miesta nehody podľa našich informácií nebol nikto vážne zranený. Po zasadnutí krízového štábu riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcel Polomský uviedol, že situáciu na cestách komplikujú najmä nezodpovední vodiči, ktorí križujú cesty a znemožňujú prejazd cestárskym autám.

Počas víkendu boli pre nepriaznivé počasie, nánosy snehu a hustú hmlu uzavreté viaceré úseky ciest. Ochromená bola v týchto častiach Slovenska aj verejná autobusová doprava či vlaková doprava.

Podľa Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja vyslali do terénu vyše stovku posypových vozidiel. Napríklad v piatok prepluhovali cestári v Prešovskom kraji viac ako 19 tisíc kilometrov, kamenivom posypali viac ako dvetisíc kilometrov, posypovou soľou takmer sedemtisíc. Spotrebovali pri tom 989 ton kameniva, 734 ton posypovej soli a šesť ton solmagu.

Pri nepriaznivých poveternostných podmienkach, zlej viditeľnosti či hustému sneženiu je vždy dobré zvážiť cestu autom. V prípade, že sa už vydáte do premávky, je dobré si pred tým skontrolovať zjazdnosť ciest, pozrieť dopravné obmedzenia a zbaliť dostatok jedla a pitia. V každej podmienkach je vhodné prispôsobiť rýchlosť jazdy okolitým podmienkam. Aj keď je na diaľnici predpísaná minimálna rýchlosť 80 km/h, pri zlej viditeľnosti je niekedy veľa aj 40 km/h. Vždy si zachovávajte pred vozidlom idúcim vpredu dostatočný rozostup a v prípade, že ste svedkami reťazovej havárie, odstavte vozidlo na krajnici a pokiaľ to situácia dovolí, čo najrýchlejšie z vozidla vystúpte a počkajte na príchod záchranných zložiek za zvodidlami.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTEST Citroën C5 X PureTech 180 – tak sme sa konečne dočkali
Nasledujúci článokLamborghini sa nechce rozlúčiť s motorom V12, postavilo kupé Invencible a roadster Auténtica