Domov SPRÁVY Elektromobilita Hyundai odhaľuje elektrický Casper. Počkať, bude sa volať inak a ponúkne slušný...

Hyundai odhaľuje elektrický Casper. Počkať, bude sa volať inak a ponúkne slušný dojazd

Foto: Hyundai

Kórejská automobilka Hyundai na prvých fotografiách ukazuje črty nového cenovo dostupného elektromobilu a zároveň pridáva informácie o odhadovanom dojazde, ktorý sa v tomto segmente zatiaľ len tak nevidí.

Hyundai ešte minulý rok potvrdil, že pre európsky trh pripravuje cenovo dostupný elektromobil. Išlo najmä o reakciu na nový Citroen e-C3 a príchod lacných čínskych elektromobilov. Automobil však napokon bude niesť celkom nový názov a to Inster. Meno je odvodené od slov „intímny“ a „inovatívny“. Zároveň odkazuje na Casper s benzínovým agregátom, ktorý je určený pre kórejský trh. Nový Inster, na rozdiel od Casperu, bude dostupný celosvetovo, avšak na domácom trhu bude niesť názov Casper Electric.

Hyundai Inster
Foto: Hyundai
Dizajnový jazyk Hyundaiu bol zachovaný

Ako sme u Hyundaiu zvyknutí, ich moderný dizajn sa nesie v duchu retro-futurizmu. Začalo to modelom Ioniq 5, neskôr prišli na trh Ioniq 6, Staria a Kona v spomínanom retro-futuristickom odeve. Nový Inster neostal ničím dlžný modernému dizajnovému jazyku Hyundai. Prvé fotografie od kórejskej automobilky odhaľujú malé mestské autíčko so zvýšenou stavbou karosérie s futuristickými okrúhlymi prednými svetlometmi a už ikonickou pixelovou grafikou zadných svetlometov a smeroviek. Z fotografií je tiež vidieť, že nový model bude mať nabíjací port v prednej časti. Hyundai taktiež uvádza, že nový Inster má ambíciu definovať nové štandardy v oblasti technológií a bezpečnostných prvkov v skupine najmenších elektrických vozidiel.

Hyundai Inster
Foto: Hyundai
Nádejný dojazd

Hyundai mieri vysoko. Automobilka uvádza, že predpokladaný maximálny dojazd nového modelu Inster na jedno nabitie podľa normy WLTP bude 355 km. Rivalom nového Insteru bude Dacia Spring, ktorá ponúka výkon 44 alebo 66 koní a dojazd v kombinovanom cykle podla WLTP 225 km s cenovkou od 16 900 €. Čoskoro uvidíme, akú cenovku nastaví Hyundai a na reálnu vzdialenosť, ktorú prejde nový Inster na jedno nabitie, si však budeme musieť počkať na domáci test.

Foto. Hyundai

Kompletné odhalenie modelu Inster prebehne na Busan International Mobility Show koncom júna, kde sa dozvieme cenné informácie o špecifikácii nového modelu. Čo však vieme je, že nový Inster bude dostupný na trhu koncom roka.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokZberateľ áut získal viac hlasov ako vládna strana, chce zrušiť zákaz spaľovacích motorov
Nasledujúci článokJ&T v Bratislave stavia smart križovatku za 1,4 milióna. V čom bude špeciálna a kedy začnú práce?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here