Domov SPRÁVY News Barseghian sa opäť predvádzal, rozmlátil extrémne drahý McLaren

Barseghian sa opäť predvádzal, rozmlátil extrémne drahý McLaren

Nehoda superšportového automobilu je málokedy zachytená na video. Väčšinou ide o situácie, keď sa vodič drahého auta predvádza pred svojimi fanúšikmi, priateľmi alebo okoloidúcimi. To je prípad aj nehody z Los Angeles, kde padol za obeť výnimočný McLaren Senna. 

Superšportový automobil McLaren Senna bol postavený ako spomienka na pilota F1 Ayrtona Sennu, ktorý v monoposte tejto britskej automobilky vybojoval v rokoch 1988, 1990 a 1991 tri tituly majstra sveta. Športiak bol oficiálne verejnosti predstavený ešte v decembri 2017, ale aj na dnešné pomery ide o výnimočné auto. V útrobách schováva 4,0-litrový vidlicový osemvalec  doplnený o dvojicu turbodúchadiel s výkonom 589 kW (800 koní) a maximálnym krútiacim momentom 800 Nm. Motor je spriahnutý so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Aj Senna vyzerá skôr ako pretekárska beštia, má homologizáciu aj na bežné cesty. Každý jeden vyrobený model bol originálny, o čo sa postarala sekcia McLaren Special Operations (MSO). Vyrobených bolo celkovo 500 kusov. Aktuálne je na predaj niekoľko kusov v cenových hladinách od 1 do 1,4 milióna eur.

McLaren Senna. Foto: McLaren
O jeden kúsok menej

Ako býva zvykom, mnohé kusy poslušne oddychujú v klimatizovaných garážach a ich jediným rozptýlením zo stereotypu je maximálne tak umývanie alebo leštenie. Sociálne siete však teraz obleteli zábery McLarenu, ktorý jazdí po mestských uliciach spôsobom lahodiacich oku, avšak s fatálnym záverom. Dav ľudí toto výnimočné auto zaregistroval a okamžite sa vyťahovali mobilné telefóny. Vodič sa chcel “zavďačiť” ukážkovým donutom, avšak následne stratil kontrolu nad autom a vletel do stavebnej konštrukcie showroomu značky Lexus. Následky sú dosť zlé – zničená je prakticky celá predná časť.

Nie je na 100 % jasné, kto šoféroval vozidlo v čase havárie. Podľa používateľa Redditu slattdemon99, ktorý video zverejnil, bol za volantom Edmond “Mondi” Barseghian. Youtuber, ktorý sa stal známejším začiatkom roka 2023, keď najazdil na svojom Hummeri EV len niekoľko kilometrov. Túto teóriu podporuje aj skutočnosť, že na jeho kanáli sa pred niekoľkými dňami objavilo video, na ktorom riadi auto nápadne podobné McLarenu Senna. Autom sa stihol pochváliť aj fotografiami na Instagrame.

Mondi Crashes His McLaren SENNA?! *FULL VIDEO UNCUT*

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJMotor1.com
Predchádzajúci článokDepresia? Viac ako terapia vám pomôže jazda v športovom aute
Nasledujúci článokNová funkcia varuje pred blížiacim sa vlakom. Funguje aj na Slovensku